į pradžią
      Atom Feed

 
 
 
 
 
 
Įspūdingas aitvaras savo dydžiu pranoksta futbolo aikštę! (video)
2011-09-04 11:32:11

Šeštadienį į dangų buvo pakeltas didžiausias pasaulyje aitvaras. Manta Raja pavadintą įspūdingą kūrinį Bristolio aitvarų festivalyje pristatė Al Farsi šeima iš Kuveito.  


Manta Raja, pavadinta vandens pasaulio gyvūno vardu, šokiruoja savo dydžiu. Sparnų plotis siekia 180 pėdų (apie 60 metrų), ilgis 130 pėdų (daugiau nei 40 metrų). Dar 260 pėdų (beveik 90 metrų) ilgio yra Mantos Rajos uodega.

Tarptautiniame Bristolio aitvarų festivalyje pristatyto aitvaro bendras plotas siekia net 12916 kvadratinių pėdų (apie 430 metrų)!

Tiesa, aitvaro pakėlimas į dangų nebuvo visiškai sėkminga: norint oficialiai užfiksuoti pasaulio "Guinness" rekordą jis danguje privalėjo skraidyti bent 20 minučių.

Organizaotrius Lynn Gibbson tikisi, kad dar pavyks pagerinti pasaulio rekordą: "Šeštadienį skrydžiui buvo nepalankus vėjas. Tikimės, kad dar pavyks įvykdyti reikalavimus ir oficialiai užregistruoti  rekordą".

Dabartinis didžiausias pasaulyje aitvaras yra 10970 kvadratinių pėdų(apie 360 metrų) ploto.

Prieš šešeris metus Al Farsi šeima iš Kuveito pristatė 3D aitvarą su Kuveito vėliava, kuris buvo įtrauktas į pasaulio rekordų knygą.


 
Vardas*
El. paštas
Siųsti
*Privalomi laukai
05-17
Dieną:12°C
Naktį:3°C
05-18
Dieną:16°C
Naktį:3°C
Kokį ekstremalų renginį norėtumėte pamatyt Lietuvoje?
 
Prenumeruok!
Ekstremalas.lt on Facebook