Kodėl naudinga būti gryname ore?

Grynas oras – neatsiejamas nuo sveiko gyvenimo būdo. Juk pasivaikščiojimai parke ar bėgiojimas miške, daug geriau už sėdėjimą prie televizoriaus ekrano. Nuolatinis skubėjimas, greitas maistas, užterštas oras silpnina mūsų sveikatą: imuninę sistemą, širdies veiklą, kraujagyslių sistemą ir t. t. Tad pakvėpuoti grynu oru – tiesiog būtina. Na, o kodėl grynas oras toks naudingas?

Gerina širdies veiklą

Širdis ypač kenčia nuo šiuolaikinio žmogaus nesugebėjimo atsipūsti ir pasimėgauti šia akimirka. Greitėjant gyvenimo tempui tyrimais įrodyta, kad daugėja ir sergančių širdies bei kraujagyslių ligomis. Jų riziką stipriai galima sumažinti, jei kasdien bent šiek tiek laiko praleisite gryname ore.

Skrydis oro balionuPasivaikščiojimai gryname ore ne tik atpalaiduos kūną ir protą, bet ir aprūpins organizmą tinkamu deguonies kiekiu. Tai reiškia, jog prasiplės kraujagyslės, nustos šalti galūnės bei svaigti ar skaudėti galva. Vaikštinėdami lauke giliai kvėpuokite, aktyviau pajudėkite.

Ramūs nervai

Ekspertai tikina, kad laiko leidimas gryname ore naudingas ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl, jei kasdien bent 15 minučių neskubėdami pasivaikščiosite lauke, greitai pajausite, jog darotės ramesni, harmoningesni. Metų laikų kaitos stebėjimas, pavyzdžiui, kaip krenta rudeniniai lapai, atpalaiduoja nervų sistemą, padeda atsiriboti nuo kasdienių problemų. Be to, grynas oras aktyvina smegenis, todėl jei mokotės, išeikite trumpam į lauką. Tai padės geriau įsisavinti perskaitytą medžiagą.

Kuo daugiau laiko praleidimo lauke rekomenduojama sergantiems įvairiomis nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, migrenos, įtampos ar net depresijos. Nervus raminančiai veikia gamtos vaizdai bei garsai. Na, o kad laisvalaikis gamtoje būtų dar įdomesnis, skrydis oro balionu (kaina nuo 99 eurų) gali jį padaryti nepamirštamu. Tačiau užtenka ir paprastų pramogų, pavyzdžiui, išvykos prie vietinio ežero ar upės, pasivaikščiojimo pažintiniu taku ir t. t.

Nauda vidaus organams

Įrodyta, kad pastoviai ir reguliariai vaikštant gamtoje, sumažėja skrandžio skausmai bei kiti nemalonūs pojūčiai. Sergantiems skrandžio ligomis patariama lauke pakvėpuoti „pilviniu“ kvėpavimu. Gilus kvėpavimas atpalaiduoja bei sumažina skrandžio skausmus, spazmus, putimą.

Taip pat grynas oras naudingas sergantiems inkstų ir kepenų ligomis. Pasivaikščiojimo metu nedideliais gurkšniais gerkite negazuotą vandenį.

Na, ir be abejo, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, grynas oras – būtinybė. Idealu, jei turite galimybę pasivaikščioti spygliuočių miškuose ar prie jūros. Kvėpuodami juoduotu jūros ar miško oru padėsite išsivalyti plaučiams. Įvairios pramogos Lietuvoje leidžia laiką leisti būtent tokioje aplinkoje: miškai, parkai, paplūdimys. Todėl drąsiai galite keliauti į nuotykių parkus, jodinėti žirgais, išbandyti žvejybą jūroje ir t. t.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *