Laidotuvės privers pakratyti piniginę

Bent kartą laidotuves rengę žmonės žino, kad ši šventė atsieina ne ką pigiau negu vestuvės. Nemaža yra ir paminklu kaina, ir šarvojimas, ir visos apeigos bei tie, kas jose dirba. Tad rūpestingi žmonės, nenorintys artimųjų apkrauti išlaidomis, dažniausiai jau būna susitaupę savo laidotuvėms. Kas tiek kainuoja?

Paminklas – iškart arba vėliau

PaminklaiJeigu pinigų užtenka tik pradžiai, dažniausiai vietoje paminklo dedamas kryžius. Daug taupančių žmonių patį paminklą deda vėliau, tarkime, metinėms. Na o pradžioje įstatomas medinis kryžius, ant kurio parašoma, kas mirė ir kada. Paminklo kaina gali būti ir nemaža, jeigu iškart norisi didelio, brangaus, kokybiško paminklo, kuris galbūt tiks vėliau ir visai šeimai ar dar keliems žmonėms. Todėl užuot pirkę vienkartinį, artimieji dažnai pataupo ir perka tokį, kuris vėliau tarnauja ilgiau ir naudingiau.

Kainuos gedulo šventės

Taip pat nemažą išlaidų kainą sudaro ir visos gedulo šventės. Juk per jas nuveikti tikrai yra ką. Reikia išnuomoti salę, kur bus šarvojama. Vieni žmonės šarvoja tik vieną dieną, tačiau daug kas laikosi tradicijų ir šarvoja tris dienas, ketvirtą laidoja. Reikia gėlių, žvakių. Reikia padengti stalą kambarėlyje visiems, kurie užsuks į laidotuves. Reikia ir velionį aprengti, ir muziką užsakyti. Yra dažniausiai užsakomi muzikantai ir giedotojai, kurie atėję vakare gieda rožančių bei kitas giesmes. Ši liūdna ceremonija paprastai pravirkdo visus, stovinčius salėje.

Kainuos palaidojimas

Pats palaidojimas, be jokios abejonės, irgi ne nemokamas. Reikia surasti ir susitarti dėl žemės kapinėse. Ji kaip ir turėtų būti nemokama, bet naujose kapinaitėse gali ir kainuoti. Tenka mokėti duobkasiams už darbą, taip pat ir kunigui bei giedotojams, kurie lydi velionį į paskutinę kelionę. Galiausiai po visko pagal tradiciją yra gedulingų pietų metas. Ten žmonės jau stengiasi pamiršti savo sielvartą, daugiau bendrauti, sakyti linksmus tostus apie velionį. Nors neišvengiama ir nubraukti vieną kitą ašarą. Taigi, paminklai ir panašūs dalykai kainuoja, tačiau reikia ir žinoti, kad kainuoja per laidotuves viskas, tačiau kaip paskutinį kartą, negaila.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *