5 oras vanduo šildymo sistemos privalumai

Oras vanduo šildymas tai sistema, kuri naudoja energiją iš oro, gamina šilumą ir perduoda ją vandeniu per grindines sistemas ar radiatorius. Dar prie 10-15 metų labiau paplitęs šildymo būdas buvo dujiniai katilai, todėl gali kilti klausimas, kodėl dabar tiek daug kalbama apie oras vanduo šildymą? Visų pirma dėl to, kad ši sistema ženkliai patobulėjo, šiek tiek atpigo ir tapo gera alternatyva, palyginus su kitais šildymo būdais. Pateiksime keletą privalumų, kuriuos turi oras vanduo sistema.

1. Dujos nuolat brangsta, o šilumos siurbliai gali naudoti saulės energiją

Pastarųjų metų pavyzdys rodo, kad dujų kainos gali būti neprognozuojamos, jos priklauso nuo daugybės nevaldomų aspektų. Kitas minusas, kad naujos statybos namuose, norint naudoti dujinius katilus, reikia atvesti komunikacijas iki pastato, o tai ne tik ilgai užtrunka, bet ir nemažai kainuoja.

Žymiai paprasčiau įrengi oras vanduo šildymą. Šią sistemą sudaro dvi dalys – viena montuojama lauke, kita išorėje, jų įrengimas paprastas ir greitas. Šilumos siurbliai naudoja elektrą, tačiau gyventojai gali sumažinti elektros išlaidas įsidiegdami saulės elektrines. Jų gaminama elektra yra stulbinamai pigi!

2. Oras vanduo šildymas gamina karštą vandenį

Šilumos siurbliai kartu ruošia karštą vandenį, jis pašildomas iki +35, +65 laipsnių temperatūros, priklausomai nuo pasirinktos įrangos.

3. Šildymo sistema puikiai tinka atšiaurioms lietuviškoms žiemoms

Kaip jau minėjome, įranga nuolat tobulinama, šiuo metu galima ir reikėtų įsigyti šilumos siurblius oras vanduo, kurie efektyviai veiktų prie didesnės minusinės temperatūros. Lietuvos rinkoje geriausi prekės ženklai yra „Samsung“ ar „Viessmann“, kurių įranga efektyviai veikia lauke esant -20 ar -25 laipsniams šalčio.

4. Patogiai reguliuojamas šildymas namuose

Didelis privalumas, kad oras vanduo šildymas reguliuojamas labai patogiai, užtenka vieną kartą nustatyti įrenginį. Paskui šilumą galima sumažinti ar padidinti net per atstumą, naudojant išmaniąsias programėles savo telefonuose.

5. Galima gauti paramą

Keičiant senus ir neefektyvius katilus į oras vanduo šildymą galima gauti valstybės paramą, kuri sudaro iki 50 % įrangos kainos.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *