Kažkam logo kurimas gali tapti sudėtingu darbu, jeigu strigsite jau pačioje pirmoje stadijoje – idėjų paieškoje. Iš tiesų, būtent gera logotipo idėja ir yra esminis pamatas, ant kurio visa kita stovės. O juk pamatas ir yra tai, ko labiausiai reikia, norint turėti gerą logotipą.
Atmeskite pirmą ir akivaizdžią idėją
Visų pirma, reikia išrinkti ir atmesti akivaizdžią, pirmąją į galvą šovusią idėją. Nebent esate visiškas profesionalas, šioje srityje dirbantis daug metų ir turintis gerų kūrybos pavyzdžių. Tuomet jūs puikiai žinote savo minčių kelius ir galbūt esate pastebėjęs, kad jūsų turima intuicija ir patirtis iškart sugeneruoja tobulą variantą. Visgi, daugumai pradedančiųjų reikėtų vengti užsikabinti už pirmosios akivaizdžios idėjos. Galimai tai bus klišė, kuri jums atrodys puiki, bet iš tiesų tokia nebus. Ieškokite toliau.
Pieškite eskizus, nieko negalvojant
Grafikos dizaineriams galvoti galva kartais sunkiau nei galvoti rankomis. Leiskite savo rankoms pačioms piešti eskizus, surasti tą idėją. Kitaip tariant – just doodle it. Galėsite lengvai ir paprastai išdoodlinti tai, kas galėtų vėliau virsti ir viena iš reikalui tinkančių idėjų.
Pažiūrėkite, kaip logotipai atrodo pas kitus
Jeigu rankos pačios nepiešia, o genialios mintys jūsų taip ir neaplanko – pasisemkite įkvėpimo pas kitus. Pažiūrėkite, kaip atrodo geriausiųjų pasaulio logotipų sąrašai, kaip dirba jūsų mėgstamos dizaino kompanijos. Taip pat ir pasidairykite po kaimynų – konkurentų daržus ir įvertinkite, kurie jų logotipai geri, kurie tikrai prasti, į ką išvis reikėtų nežiūrėti ir pan.
Įsigilinkite į kliento praeitį ir perspektyvas
Dar vienas dalykas, kuris gerokai palengvins logotipo kūrimą – tai tiesiog įsigilinimas į pačią kliento viziją, idėją jo veiklą ir tos veiklos perspektyvas praeityje, ateityje. Tai svarbu, nes būtent tai turi atsispindėti tame sukurtame logotipe, ir tik jūs galite padaryti taip, kad viskas ir būtų gerai.
Susikurkite įkvėpimo katalogą
Dauguma kūrėjų savo įkvėpimo šaltinius kaupia vienoje vietoje. Dabar patogu naudotis Pinterest, arba tiesiog kažkur kompiuteryje turėti vieną katalogą, kuriame kauptumėte jums patinkančias spalvas, vaizdus, formas, idėjas, galbūt pavyzdžius, kas galėtų irgi atrodyti panašiai ir gerai. Taigi, susikurkite tą katalogą tokį, kuriame matytumėte, kas ir kaip gali gražiai atrodyti. Pasižvalgykite po savo pačių dizaino ir logotipų praeitį. Gal net ir ten rasite kažką tokio, kas jums atrodytų tikrai labai vertinga ir gražu, ir iš savo paties kūrinių pasisemsite įkvėpimo.