Kaip sutaupyti šildant namus

Kartais atrodo, kad vien už šildymą tenka sumokėti tokią didelę atlyginimo dalį, kad gyventi kokioje šiltoje šalyje būtų verta vien dėl tokių išlaidų dingimo. Tačiau šilumos siurbliai, protingas apšiltinimas, tinkamą energinę klasę atitinkanti struktūra – visa tai ir dar daugiau gali padėti sutaupyti šilumą, jeigu tik tikrai esate tam pasiryžę.

Tinkamas namo apšiltinimas

Šilumos įrenginiaiPirmiausiai, šis patarimas puikiai galios tada, jeigu gyvenate nuosavame name, kuriame galite lengvai planuoti tiek šildymo sistemą, tiek įvairias kitas struktūras. Taigi, namas pirmiausiai turi būti labai gerai apšiltintas. Tai atskleis, ar jis gali priklausyti tam tikrai kategorijai, ar negali. Vadinasi, jeigu norite, kad galėtumėte mėgautis šiluma, reikia padaryti, kad išgauta šiluma ne tuojau pat būtų išspinduliuojama į aplinką, o tiesiog kuriam laikui ir pasiliktų pas jus, jūsų name ar bute. Jeigu gyvenate daugiabutyje, tai vien tik jūsų buto apšiltinimas nebus efektyvus. Turite kalbėtis su visais kaimynais, gal net rinkti parašus, ir reikalauti daugiabučio renovacijos. Kas nutinka jos metu? Tada daug dalykų, kuriuos jau seniai reikia atnaujinti, remontuoti, yra tuojau pat keičiami į teigiamą pusę. Taigi, ir jūs taip pat galite pasistengti ir surasti kažkokį sprendimą. Paprastai renovacijos metu yra keičiami langai, taip pat apšiltinami. Dažniausiai neapseinama ir be stogo sutvarkymo. Juk kaip tik per stogą ir išeina iš tiesų labai didelė dalis šilumos. Jeigu statote savo namą, tada, aišku, jau iš karto numatysite, kaip ir kuo šiltinsite stogą, sienas, langus, grindis. Kuo geriau izoliuosite savo namą, tuo mažiau paskui mokėsite už tą šildymą. Pasikursite, kad būtų šilta, ir tai padarę galėsite džiaugtis gyvenimu, kai šiluma iš namo neišeina per daug laiko.

Papildomi agregatai

Taip pat padės ir šilumos siurbliai, geras namų ventiliavimas. Specialiose įmonėse tikrai rasite tokių dalykų, o geri meistrai jums patars, ką reikia daryti, kaip ir kiek tokių papildomų agregatų galima įvesti. Taigi, būsite tikrai nustebę, kiek daug visko gali pakeisti tiesiog kelių modernių sprendimų įvedimas į jūsų įprastą ritmą.

Taupymas ir biudžeto planavimas

Na ir paskutinis patarimas jums nepatiks. Jeigu nepatinka – skaitykite aukščiau ir bandykite padaryti taip, kad šio patarimo laikytis nereikėtų. Tad visgi patariama taupyti šildymui iš anksto. Atsidėti pinigų, neapsimesti, kad žiema niekada neateis. Ji ateis, o už šildymą jums reikės mokėti, tik klausimas – kiek.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 2

  1. Didžiausias privalumas gyvenant naujos statybos name toks, kad už šildymą mokėti daug nereikia. Na, o senos statybos namus, kaip minima straipsnyje, svarbu tinkamai paruošti ir apšiltinti, kad šildymas kainuotų mažiau.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *