Kam reikalingas augalų smulkintuvas?

Žemės ūkiuose vis dažniau naudojami įvairūs augalų smulkintuvai. Jie reikalingi ne tik žemės ūkyje, bet praverčia ir visiems tiems, kurie turi didelius plotus, kuriuos reikia prižiūrėti, pavyzdžiui, ekologiškos kaimo turizmo sodybos. Norint tinkamai prižiūrėti kraštovaizdį naudojamas augalų smulkintuvas. Šiuo metu jų pasirinkimas yra labai didelis, todėl rinktis galima iš daugelio gamintojų ir skirtingų savybių turinčių modelių.

Įranga ūkiuiSvarbiausias kriterijus – kokybė. Kuo aukštesnė smulkintuvo kokybė, tuo geresnis bus rezultatas. Taigi, ir darbai bus atlikti tinkamai bei greičiau. Geras smulkinimas labai svarbus, juk tinkamai susmulkinti pasėlių likučiai ar norint prižiūrėti žaliąsias zonas, reikia turėti tinkamą techniką. Be to, nepamirškite apie tai, kad tinkamai smulkinant žaliuosius likučius turėsite mažiau kenkėjų. Taip pat bus mažiau piktžolių atlikus tokius augalų smulkinimo darbus. Be to, tokiu būdu galima gerai ir greitai suformuoti tinkamą humusą iš organinės kilmės medžiagų be jokių kitų priedų. Tai labai didelė nauda. Tam, kad to pasiekti reikia kokybiško smulkintuvo, kuris likučius sukapoja smulkiai, tačiau išlaiko vienodą aukštį, o likučiai reguliariai yra paskirstomi ant viršutinio sluoksnio.

Kitas svarbus kriterijus – tinkamas skersmuo. Tik didelio skersmens rotorius gali užtikrinti gerą darbo našumą. Tiesa, čia svarbu paminėti ir tai, kad svarbus yra peilių persidengimas. Taip pat kalbant apie šiuos svarbius kriterijus reikia paminėti ir dar vieną. Tai greitis. Labai svarbu, kad peilių greitis būtų didelis. Tuomet darbas bus atliekamas tiksliau ir greičiau. Su šiais kriterijais galima išsirinkti labai gerą smulkintuvą.

Kokiam tikslui naudojami augalų smulkintuvai? Jie gali būti naudojami įvairiems tikslams, pavyzdžiui, ganyklose ar laukuose susmulkinti likusius augalus. Smulkinant augalus pagerinamas humusas, kas labai svarbu norint turėti gerą dirvožemį. Juk smulkinant augalų likučius pagreitinamas ir likučių skaidymas, o tai turi teigiamos įtakos humusui. Taip pat tai leidžia užtikrinti geresnes sąlygas užauginti vienodą pasėlį. Dar vienas tikslas, kuris pasiekiamas smulkinant augalus – kenkėjų kontrolė. Tokiu paprastu būdu galima kontroliuoti ne tik kenkėjus, bet ir sumažinti įvairių piktžolių plitimą.

Tinkamai prižiūrimas kraštovaizdis labai svarbus. Tiesa, kai jo plotas yra didelis, tai tampa sudėtinga tokia priežiūra. Šiuo metu tai nebėra problema, nes žemės ūkio technikos gamintojai siūlo daug įvairių pagalbininkų. Vienas iš tokių yra augalų smulkintuvas. Renkantis nepamirškite apie aukščiau paminėtus kriterijus, kurie svarbūs ir padeda pasirinkti tinkamai.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *