Medinių durų pasirinkimas

Mediena durims nuo senų laikų pasirenkama kaip kokybiška medžiaga. Populiarumą lemia ir palanki mediniu duru kaina. Galima rinktis tarp vidaus ir lauko gaminių. Šiuo metu medinių durų gamintojų yra daug, todėl prireikus tokių durų bus nesunku surasti tinkamas.

Vidaus durys dažnai pasirenkamos iš medienos. Daugelis nori savo namuose sukurti jaukų interjerą, o tai galima padaryti pasirinkus natūralias medžiagas. Tokia ir yra mediena. Tuo tarpu lauko durims taikomi didesni reikalavimai, nei vidaus patalpų. Mūsų klimato zonoje reikia rinktis itin kokybiškas lauko duris. Jos skirtos ne tik apsisaugoti nuo vagių, bet ir nuo šalčio bei nepageidaujamų žvilgsnių.

Medinės durysDurys dažnai pasirenkamos atsižvelgus į dizainą. Ypatingai daug dėmesio skiriama vidaus durų išvaizdai. Svarbios spalvos. Jos dažniausiai derinamos prie grindų spalvos, tačiau tai nėra taisyklė. Neretai galima pamatyti ir išskirtinių derinių, pavyzdžiui, juodos grindys, o medinės durys baltos spalvos. Pasirinkimui įtakos turi ir grindų medžiagos. Dažniausiai norima suderinti natūralios medienos grindis su tokios pačios natūralios medienos durimis.

Dažnai manoma, kad medinės grindys itin brangios, todėl net neverta domėtis jomis. Vis dėl to, šiuo metu galima rasti ir gerą kainos bei kokybės santykį. Kokybiškų mediniu duru kaina turi atitikti jų kokybę. Gamintojai siūlo ir įvairius modelius, tad galima rinktis ne itin prabangiai atrodančius, o klasikinius variantus, kurie kainuos pigiau, nei išskirtinio dizaino durys. Be to, verta atminti, kad durys namuose bus ne vienerius metus, tad joms skirti lėšų galima ir daugiau. Kartais kaina išauga ir dėl nestandartinių išmatavimų. Jei yra galimybė, tai geriausia dar prieš statant namus ar remontuojant patalpas pasidomėti, kokie yra standartiniai durų išmatavimai. Tuomet galima bus padaryti standartines angas durims. Tai leis sumažinti kainą.

Renkantis duris svarbūs ir kiti kriterijai. Vienas iš jų – garso laidumas. Kuo geresnė varčia ir sandarumas, tuo bus daugiau sulaikoma garsų. Verta pasidomėti įvairiais pasiūlymais. Pavyzdžiui, durys su stiklais gal kainuos pigiau, tačiau jų garso laidumas bus prastas. Jei norima kuo tylesnės aplinkos, reikia rinktis duris be stiklų.

Šiuo metu gaminamos įvairios medinės durys. Galima rasti įvairių modelių ir dydžių bei spalvų. Kiekvienas galės pasirinkti tinkamas pagal kuriamą interjerą arba pagal patikusią išvaizdą. Svarbiausia rinktis kokybiškai pagamintas duris, kurios bus taip pat kokybiškai sumontuotos. Tuomet neteks nusivilti medinėmis durimis.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *