Namai be atliekų – kaip juos kurti

Dubingių interjero salonasKurti namus įkvėpimas ateina apsidairius tokiose gražių baldų parduotuvėse kaip www.dubingiai.lt. Tačiau apie namų kūrimą paprastai galvojame kaip apie savo tobulos visatos sukūrimą, bet ne kaip apie namų, kuriuose iš tikrųjų turėsime gyventi ir dirbti vietą. Tam tikri aspektai išryškėja gyvenant. Pavyzdžiui – atliekos. Kai kurie iš mūsų visgi turime galvoti, kur laikysime savo atliekas. Jeigu susižavime idėja „namai be atliekų“ – tuomet mūsų laukia linksmi dalykai ir galime džiaugtis tuo, kad iš tiesų galime gyventi be atliekų. Tačiau kaip gi tokius namus iš tiesų kurti?

Kokius baldus rinktis

Visų pirma, jau jūsų baldų pasirinkimas gali nulemti ar iš dalies paveikti tai, kokius namus kursite: be atliekų ar su kalnais atliekų. Jeigu tai namai, kuriuose yra daugiausiai uždaros spintos, tai jose paslėpti galėsite kad ir velnią. O jeigu tai namai, kuriuose yra daugiausiai atviros lentynos, atviros spintos, jūs jau ir taupote erdvę. Gal tai tik plonos nedidelės lentynos, jos neužima tiek vietos kaip begalinės sekcijos. Ir jose negalite slėpti savo nuodėmingų pakuočių. Jose jūs laikote stiklinius gražius indus su kruopomis ir visa kita, kas gražu ir negėdinga. Namų be atliekų filosofijoje gėdinga yra pakuotės, plastikas, kartonas ir kiti dalykai, kuriuose yra sudėti visi produktai, kuriuos perkame. Taigi, atviros lentynos verčia labiau rūšiuoti, taupyti, tvarkytis. Tai ir galėtų būti pagrindinis baldų rinkimosi principas.

Ką panaudosite daug kartų

Kuriant namus be atliekų, rekomenduojama įvesti daugkartinio panaudojimo principus. Visų pirma, kad galėtumėte tiesiog be jokios gėdos tuos pačius dalykus naudoti keletą kartų: pakuotes, stiklainius, butelius, netgi audinius. Rūbai, senos paklodės – visa tai gali atgimti naujam gyvenimui. Kaip? Ogi tai panaudojant kelis kartus, iš vienų daiktų padarant tam tikrus naujus.

Kaip apsirinkinėti

Svarbu tinkamai galvoti ir apie apsipirkinėjimą, kad jis jums būtų tikrai naudingas. Eikite į parduotuvę su savo daugkartiniais maišeliais, į juos kraukite daržoves, vaisius, visas prekes. Į indelius galite krauti kruopas, riešutus ir kitas prekes.

Praktinio eksperimento rezultatai

Praktikoje keletą mėnesių šį judėjimą propagavęs Audrius sako, kad tam tikra prasme iš pradžių toks gyvenimo būdas tampa tarsi antru darbu, kur turi labai gerai pagalvoti ir prisiminti, kur ir kaip, ką daryti. Tačiau vėliau tai gali tapti tiesiog įpročiu, na o naujų įpročių mokymasis visuomet juk užima laiko.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *