Didžiausios vonios apšvietimo klaidos

Ar gali būti toks dalykas, kaip vonios apšvietimas, sukurtas klaidingai ir nemaloniai? Tikrai gali, ir jeigu dar nesate su tokiu susidūrę – jums pasisekė. Kai kurie žmonės labai neprotingai apšviečia savo erdves ir dėl to paskui jaučia diskomfortą. Viena vertus, apšviesti didelę erdvę reikia labai atsakingai, nes verta siekti, kad kuo daugiau šviesos patektų į jūsų įvairius kampelius, o kai erdvė didelė, tai apšvietimo gali ir nepakakti. Kita vertus, mažą erdvę apšviesti tinkamai dar sunkiau, nes vis tiek reikia sukurti akcentus net ir mažame plote, o taip pat sugebėti padaryti taip, kad šviesos nebūtų per daug lyg kokiame muziejuje, kad ji mums tarnautų, o ne erzintų. Štai klaidos, apie kurias geriau sužinoti anksčiau ir vėliau jų nekartoti.

Apšvietimui šykštima kaip nesvarbiam dalykui

Apšvietimas voniojeViena iš klaidų, dėl kurios vonios apšvietimas būna sukuriamas bet kaip ir nesukuriama tinkama atmosfera, tai požiūris, kad nėra svarbu, kaip ką apšviesi. Tada tiesiog kartais pakabinama viena lempa apačioje ir viskas. Nėra akcentuojama zonos, kur žmogus galbūt norėtų ir galėtų į save žiūrėti. Nėra sukuriamas patogus būdas viską matyti. Kaip ir bet kurio kito kambario interjere, šviesa taip pat gali padėti išryškinti gražiausias erdvės detales ir paslėpti kažką, ko nesinori taip rodyti bei matyti. Jeigu su apšvietimu vonioje nedraugausite, tokių gudrybių pasiekti nepavyks.

Apšvietimas tiesiogiai atsispindi nuo veidrodžio

Kitas atvejis, kada vonios apšvietimas tampa tikru priešu, tai kai jis iškart tiesiogiai atsispindi nuo veidrodžio. Taip paprastai nutinka tuomet, kai lempa yra kažkaip pakabinta galbūt netgi akių lygyje priešais veidrodį. Kas gali būti nepatogiau, negu pasilenkti prie veidrodžio pažiūrėti į save ir būti apakintam už nugaros ar virš galvos esančios šviesos. Tad veidrodžiai ir šviesos – galingas ginklas, ir jie tikrai susitiks planuojant vonios apšvietimą, todėl pasistenkite visko nesumauti.

Mažas siauras šviestuvas virš galvos lubose

Aišku, kaip ir visada, verta paminėti kitą standartinę problemą – tai mažą vieną lempą virš galvos. Dar blogiau, jeigu ta lempa kabo tiesiai virš galvos toje vietoje, kur paprastai žmogus žiūri į veidrodį, ir krenta siaru stačiu spinduliu (tą dažniausiai gali nulemti gaubtas). Kodėl tai blogai? Nes tai sukurs pasibaisėtiną šešėlių šokį ant jūsų veidą ir žiūrėdami į save veidrodyje niekada nejausite, kad atrodote gražiai ar sau patinkate.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *