Grūdų priežiūra ir reikalavimai medienai

Mediena, kaip žaliava, žmogaus naudojama nuo priešistorinių laikų. Medis teikdavo žmogui namų šilulą, buvo įrankių sudedamoji dalis, ugnies židinys, statybinė medžiaga. Tiesa, tokia išliko iki šiandienos. Iš medienos statomas būstas, gaminamos lentos, klojamos grindys, gaminamos paletės, talpos produktų sandėliavimui. Šiandien plačiau pakalbėsime apie grūdų sandėliavimą iš šią pasalaugą teikiančią įmonę.

UAB Grūzdžių malūnas – grūdų sandėliavimo meistrai

Pramonės šakosUAB Grūzdžių malūnas – ilgametę patirtį Lietuvoje turinti, Baisiogaloje, Biliūnuose, Pasvaly ir Nakiškių kaime veikianti įmonė, užsiimanti grūdinių kultūrų priėmimu, valymu, džiovinimu bei sandėliavimu. Čia klientai gali apdirbimui ir saugojimui patikėti savo miežius, rapsus, rugius, kukurūzus bei kviečius. Tai ypač naudinga tiek smulkiems, tiek stambiems ūkininkams, neturintiems kur sandėliuoti grūdinių kultūrų arba tiesiog norintys ekonomiškai paskirstyti savo ūkių erdves. Per daugiau nei dvidešimtį metų išsiplėtusi, išaugusi ir kokybiškai savo paslaugas teikianti bendrovė laukia bendradarbiauti pasiruošusių ūkininkų. Internetiniame UAB Grūzdžių malūnas puslapyje pateikiami išsamūs grūdų kultūrų aprašymai, išsamiai pristatomas grūdų sandėliavimas. Bendrovė yra įrengusi didžiulius grūdų saugijimo rezervuarus. Patalpos įrengiamos ir prižiūrimos pagal aukščiausius tokiam saugojimui priskirtus reikalavimus. Temperatūra ir drėgmės rėžimas reguliuojamas pagal grūdinės kultūros pobūdį. Grūdai sandėliuojami sausu rėžimu, stipriai atšaldant arba ištaukus orą. Kada sandėliuojama beoriu rėžimu, užkertamas kelias kenkėjų veinumuisi, grybelių ir žalingų mikroorganizmų atsiradimui. Laikinas grūdinių kultūrų atšaldymas naudojamas tada, kai nėra suspėjama jų tinkamai išdžiovinti. Svarbiausia yra išlaikyti grūdus vėsiai, tada užkertamas kelias grūdo būklės blogėjimui. Bokštinio arba aruodinio tipo grūdų saugojimo pastatai prieš sezoną būna išvalomi ir patikrinami, ar yra švarūs ir be parazitų. Rezervuarai padaryti iš grūdui pavojaus nekeliančių medžiagų, statiniuose esanti mediena – ekologiška, sausa ir išvalyta, kadangi net ir fasado bei vidinės apdalos nekokybiškose medžiagose gali būti parazitų, kurie gali persikelti į grūdines kultūras. Vykdomas aktyvus arba pasyvus grūdų vėdinimas, priklausomai nuo grūdų sandėliavimo laiko. Pasyviai vėdinami trumpą laiko tarpą sandėliuojami grūdai, o aktyviai – sandėliuojami ilgiau, nes yra būtina apsaugoti grūsus nuo su laiku galinčiu atsirasti pelėsiu. Taip pat, pristatydami savo paslaugas, UAB Grūzdžių malūnas pabrėžia, kad grūdus vėdina, vėsina ir saugo kokybiška ir pagal naujausias technologijas pagaminta technika, kuri, esant gedimams ar kompiuteriams užfiksavus, kad sistema dirba netinkamai, nukrypsta nuo normos, išsijungia pati, kad nesutriktų drėgmes ar temperatūros disbalansas, nepažeistų grūdų kokybės arba neįvyktų savaiminis užsidegimas. Kadangi sandėliuojant grūdus reikia turėti atitinkamų žinių apie grūdinių augalų specifiką, įvertinamos visos atskiroms grūdų grupėms būtinos sąlygos. Bendrovėje dirbantys meistrai pasirūpins, kad grūdai būtų tinkamai sandėliuojami tiek ilgai, kiek tk ūkininkas pageidaus.

Reikalavimai medienai grūdų sandėliavimo patalpose

Miško supirkimu, medienos suvežimu, medienos pardavimu ir miškotvarkos projektais užsiimanti bendrovė UAB Petro medis yra viienas pagrindinių medienos tiekėjų. Kadangi medienos medžiagos pritaikymas yra ypač platus (naudojamas statyboje, apdailose, gamyboje, kaip kuro šaltinis ir kt.), reikalingi skirtingi medžio apdirbimo ir paruošimo būdai. UAB Petro medis medieną tiek apdirba, tiek teikia neapdorotą konkrečiai tuo užsiimančioms įmonėms. Pavyzdžiui tos medinės lentos, kuriomis iškalti grūdų sandėliavimo pastatai, turi būti ypač kokybiškai pagamintos, mediena atitinkamai išdžiovinta, supresuota, turi būti užkirstas kelias bet kokiam drėgmės atsiradimui, parazitų užsiveisimui arba grybelio židiniams. UAB Grūzdžių malūno internetinėje svetainėje pateiktose įmonės patalpų fotografijose matyti kokybiškos medienos apdaila. Patikėjusieji savo grūdines kultūras šiem specialistams gali būti tikri dėl aukščiausios klasės paslaugų.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *