Geotermini šildymo specifika

Lietuviai pripratę šaltuoju metų laiku šildytis keituoju kuru, dujomis arba jų namus apšiltina centrinio šildymo sistema. Tiesa, šiandien vis daugiau namų statoma juose įrengiant kondicionavimo sistemas, kuriose įtaisomi šilumos siurbliai. Kita, šiandien labai populiarėjanti šildymo sistema – geoterminis šildymas ir jame naudonami geoterminiai siurbliai.

Geoterminis šildymas -vis populiaresnis

Šildo požeminė šilumaGeoterminis šildymas veikia tokiu pagrindu, kada iš žemės, vandens arba oro paimama sukaupta saulės energija ir paskirstoma atitinkamoje erdvėje. Tai fenomenalus apsišiltinimo būdas, kadangi tokia energija nekainuoja nieko – ji yra nuolat atsinaujinanti. Šiandieniniais laikais, kada ypač svarbu ekologiniai procesai, gamtos puoselėjimas ir energijos tausojimas, žmogus tik ir ieško „žalesnių“ pasirinkimų. Be to, kai Lietuvoje šildymo sezonas trunka ilgiau negu pusmetį, labai svarbu, kad būtų išvedžioti ekonomiškai šildantys šildymo tinklai. Yra paskaičiuota, kad besišildant geoterminių šilumos siurblių pagalba, galima sutaupyti iki 75 % išlaidų šildymo sąskaita. Kadangi šilumos energija, kuri paimama iš grunto, vandens ar oro yra atsinaujinanti, kitaip tariant – nemokama, naudodami tokią šildymo sistemą turime mokėti tik už šilumos „paėmimo“ procesą, kitaip tariant – mokame tik už elektros išnaudojimą siurblio veikimo metu. Tiesa, reikia paminėti, kad įsirengti geoterminio šildymo sistemą – nemaža investicija, kadangi vidutinio dydžio namui įrengti tokią sistemą gali atsieiti iki 20000 Eur. Tačiau pati sistema, be abejonės, su laiku atsiperka ne tik sumažėjusiomis šildym išlaidomis, bet ir sveikesniu oru patalpoje, sutaupyta erdve, kadangi nereikia galvoti apie radiatorius ir kaip dėlioti baldus, kad nebūtų uždengtas šilumos šaltinis. Be to, visada galėsite būti tikri, kad tausojate gamtą ir naudojate neišsenkančius energijos išteklius. Geoterminio šildymo pagrindas – geoterminiai siurbliai, galingi mechanizmai, atliekantys šilumos mainus. Geoteriminio siurblio pasirinkimas labiausiai ir nulemia tinkamą sistemos darbą, todėl besirenkant tokią prekę, labai svarbu pasitarti su specialistais ir išsiaiškinti, kokie konkrečiai yra jūsų poreikiai, kiek šilumos energijos reikia apšiltinti jūsų dabartinį būstą, į kokius kaštus taikotės ir panašiai. Turėtumėte nepamiršti, kad Lietuvoje žiemą esti ir labai žemos temperatūros, todėl tais atvejais, kai temperatūra nukrenta žemiau – 20, geoterminis siurblys nebus pajėgus tinkamai apšiltinti jūsų būsto. Tuo atveju, reikės papildomo šilumos šaltinio.

Tomo matirtis, naudojant geoterminį siurblį

Bendrovė SMARTENERGY.lt siūlo didelį pasirinkimą šilumos siurblių Žemė-Vanduo. Tokie siurbliai gali paimti temperatūrą iš žemės bei vandens ir paskirstyti patalpoje. Produkcija pasižymi ilgaamžiškumu, patvarumu bei kokybe. Siurblių kaina svyruoja apytiksliai nuo 2000 Eur iki 6000 Eur, tuo tarpu kai kainos vidurkis siekia 3000 Eur. Negalintys sau leisti itin didelės investicijos iškart arba abejojantys, kad sistema gali iš karto neveikti tinkamai, gali rintis kiek silpnesnio galingumo siurblį, kurį pagal jūsų poreikius padės išsirinkti SMARTENERGY.lt specialistai. Štai inovacijas mėgstantis ir ekologišką gyvenimo būdą praktkuojantis jaunas tėtis Jonas iš Klaipėdos, statydamas namą, jau žinojo, kokią šildymo sistema norės jame įrengti. Kadangi dažnai keliauja profesiniais reikalais į Skandinavijos šalis, kur geoterminis šildymas itin populiarus, jau buvo išsiklausinėjęs apie sistemos privalumus ir trūkumus ir tikrai žinojo, kad būtent taip nori apšiltinti savo naują būstą. Vyras išsirinko šilumos siurblį Hiseer žemė-vanduo, tinkantį tiek pastato, tiek vandens šildymui. Siurblys garantuoja efektyvų šildymą iki -30 laipsnių žemiau nulio bei išnaudojamas elektros energijos kiekis kinta pagal lauko temperatūrą. Vyras džiaugiasi tokiu pasirinkimu, taip pat geru bendrovės profesiniu lygiu ir bendradarbiavimu. Geoterminiu šildymu vyras namus šiltinasi dar tik antrus metus, todėl kol kas sunku pasakyti, kiek procentaliai mažiau buvo išleista sezoniniam šildymui, tačiau aišku viena – geoterminiai siurbliai tikrai gera investicija, aprūpinanti būsta ekologiškai ir ekonomiškai išgaunama šiluma.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Įdomus sprendimas, tačiau norint sutaupyti ir naudoti ekonomišką, tvarų ir ekologiškai švarių gamtinės energijos šaltinį šildant namus, aš siūlyčiau pasirinkti oras-vanduo šilumos siurblius. Jie yra kokybiški kokybiški, taupūs ir patogaus naudojimo.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *