Kaip apšildyti namus neišleidžiant daug pinigų?

Šildymo sprendimaiArtėjant šaltajam sezonui nusiteikiama, kad teks susiveržti diržus – juk namų šildymas paprastai kainuoja tikrai nepigiai. Vis dėlto, visada galima pagalvoti apie įvairius pasirinkimus, kurie gali padėti sutaupyti pinigų – tokių sprendimų yra ne taip ir mažai. Butų gyventojams, kuriuose šilumą tiekia šildymo tinklai, sutaupyti gali būti ne taip ir paprasta, tačiau tuo atveju, jei dar tik renkatės būstą, visada galite pasirūpinti, kad šildymo kaina būtų kuo mažesnė. Be jokios abejonės, tuo atveju, jei bus pasirenkami naujos statybos arba renovuoti butai, šildymo kainos bus kur kas mažesnės, tad jums neteks nerimauti, kad tai gali kainuoti pernelyg brangiai. Gyvenantys senos statybos butuose už šildymą paprastai moka brangiausiai, ir ne visada galima būti užtikrintiems, kad centrinis šildymas garantuos pakankamą šilumą namuose. Neretais atvejais prireikia ir tam tikrų papildomų šildymo įrenginių, kurie galėtų užtikrinti didesnę šilumą, ir elektriniai šildytuvai yra vienas populiariausių pasirinkimu. Vis dėlto, galimybių yra kur kas daugiau: pavyzdžiui, tam tikrais atvejais gali būti įrengiami šilumos siurbliai, įrengiamas grindinis šildymas, ir t.t. Pasikonsultavę su specialistais tikrai galėsite atrasti tokias pasirinkimo galimybes, kurios iš tiesų puikiai pasiteisins, ir jums nereikės nerimauti, kad tai gali būti pernelyg brangu.

Nuosavų namų gyventojai dažnai pasvarsto apie tai, koks šildymo įrenginys gali geriausiai pasiteisinti. Rinktis tikrai yra iš ko: tai gali būti kieto kuro, granuliniai, dujiniai ar elektriniai katilai. Pirmoji šių pasirinkimo galimybių vis dar yra pati populiariausia – šie katilai yra naudojami jau nuo seno, ir toks pasirinkimas visada gali padėti sutaupyti pinigų, nes kieto kuro kaina vis dar yra pati mažiausia. Taip pat gali būti pasirenkami ir įvairūs modernūs bei ekologiški sprendimai, kurios vis dažniau pasirenka įvairūs viesbuciai bei įstaigos, kurioms yra svarbus aplinkos tausojimas. Gana dažnais atvejais gali pasiteisinti saulės kolektoriai, kurie tiekia šilumos energiją. Nors spindulinės saulės energijos pakanka ne ištisus metus, tačiau didžiąją metų dalį toks pasirinkimas gali būti geriausiu pasirinkimu.

Visada yra svarbu pasirūpinti, kad namai būtų pakankamai sandarūs – tik tokiu atveju galima būti garantuotiems, kad pasirinktas šildymas bus tikrai efektyvus. Tik tokiu atveju, jei namai bus pakankamai sandarūs, bus galima tikėtis, kad pasirinkta šildymo sistema bus iš tiesų naudinga. Vis dėlto, tuomet, jei sienose bus tm tikrų plyšių, bus be reikalo eikvojama šilumos energija, ir ne visada bus galima užtikrinti, kad namuose bus pakankamai šilta.

Dar vienas svarbus dalykas yra tai, kokie yra pasirenkami langai ir kokios vidaus durys. Dalį šilumos prarandame būtent per duris ir langus, tad visuomet yra svarbu pasirūpinti, kad tokia produkcija būtų pakankamai sandari. Tik tokiu atveju, jei galėsite užtikrinti, kad šiluma nėra iššvaistoma, galėsite tikėtis, kad namuose bus pakankamai šilta.

Tuo atveju, jei namai bus pakankamai sandarūs, ir nebus prarandama šilumos energija, galėsite būti užtikrinti, kad namuose visada bus pakankamai šilta. Jei jums sunku nuspręsti, kas galėtų užtikrinti pakankamą šilumą namuose, galėsite tiesiog pasikonsultuoti su specialistais, kurie jums patars, kokios pasirinkimo galimybės gali būti pačiomis palankiausiomis. Be jokios abejonės, rinktis visada yra iš ko, tad kiekvienoje situacijoje tikrai galėsite atrasti pačius palankiausius pasirinkimus. Tuo atveju, jei pasirinksite tinkamiausią namų šildymą, visada galėsite būti užtikrinti, kad čia net ir per pačius didžiausius šalčius bus pakankamai šilta, ir tai neparekalaus ypatingai didelių investicijų.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 2

  1. Na aš gyvenu name, kurį paveldėjau iš močiutės. Realiai jis buvo labai šaltas ir reikėjo nemažai investicijų t.y. pasikeitėm ir apsišildėm stogą, apšiltinom namą, taip pat pakeitėm radiatorius ir katilą. Kadangi granuliniam vietos neužtekos, tai įsirengėm drefo katilą. Tai buvo vienas iš pigiausių pasirinkimų, bet garantuotai vienas iš geriausių.
    https://www.katilai.lt/defro

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *