Automobilio pirkimo enciklopedija: viskas, ką turite žinoti (I dalis)

Ne veltui automobilio pirkimas yra lyginamas su „katės pirkimu maiše“. Kad pavyktų įsigyti kuo kokybiškesnę transporto priemonę, pateikiame „Edmunds.com“ laiko patikrintų patarimų rinkinį, kurį pritaikėme Lietuvos rinkai.

Automobilių supirkimas KlaipėdojeŠį strapsnį paruošė Tomas iš 15auto.lt – automobilių supirkimas Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje.

1. Gaukite banko patvirtinimą, jog Jums bus suteikta paskola. Jeigu neturite pakankamai pinigų, jog įsigytumėte transporto priemonę ir ketiname imti paskolą, tiksliai susižinokite, kokią sumą galite (ir norite) paimti. Taip žinosite tikslią sumą, kurią galėsite skirti automobilio pirkimui.

2. Sudarykite savo norų ir poreikių sąrašą. Planuokite pirkti mašiną, kuri atitinka bent 80 procentų Jūsų poreikių.

3. Nuspręskite, kurie automobilių modeliai Jus domina, o kurie ne. Tai bus į naudą, kai norėsite susiaurinti paiešką.

4. Sudarykite sąrašą dominančių automobilių. Kai baigsite savo svarstymus ir analizes, susiaurinkite sąrašą iki 3 mašinų.

5. Norėdami sutaupyti, apsvarstykite ne tokius populiarius (bet vis tiek gerus) gamintojus. Tokios žinomos mašinos kaip „Honda Accord“ ar „Toyota Camry“ gali kainuoti tūkstančiais daugiau nei panašios „Chevrolet Malibu“ ar „Nissan Altima“, nors šie taip pat geri automobiliai.

6. Skaitykite automobilių savininkų atsiliepimus – sužinosite privalumus ir trūkumus.

7. Išskirkite savo „privalau turėti“ variantus ar komplektacijas. Jei tai svarbu – taip pat ir norimas spalvas. Vis dėlto išlikite lankstūs – juk jūs ieškote naudoto automobilio, tad tobulo varianto, atitinkančio visus Jūsų norus, galite ir nesurasti.

8. Jei norima spalva, komplektacija ar kažkas kito nėra būdinga daugeliui automobilių, supraskite, kad negalėsite taip agresyviai derėtis dėl kainos. Kuo mažesnė pasiūla, tuo mažiau „įrankių“ deryboms turite Jūs. Taip pat neatmeskite tikimybės, jog teks paieškas pratęsti kiek ilgiau ar nukeliauti kuo toliau, kad tik rastumėte norimą variantą.

9. Apsvarstykite galimybę įsigyti automobilį su garantija – retais atvejais tokius automobilius parduodami tam tikri jų centrai. Žinoma, jei pirksite apynaujį automobilį, realu, jog vis dar galios jo pardavėjo suteikta garantija. Tik nesistebėkite, jog ir kaina tokiu atveju būtų didesnė.

10. Atsižvelkite, kokia bus Jūsų pirkinio bendra kaina. Priežiūra ir pagrindiniai eksploataciniai remonto darbai gali būti brangūs.

11. Prieš pirkdami automobilį, jį nuvarykite į servisą, kuriame kvalifikuoti darbuotojai jį nuodugniai apžiūrės. Tai padės Jums susidaryti geresnį įspūdį apie jo techninę būklę ir galbūt netgi „numušti“ kainą.

12. Pasinaudokite internetiniais forumais. Dauguma automobilio markių mėgėjų dalyvauja forumuose skirtuose būtent jų turimam automobiliui – pasiskaitę ten užsiregistravusių žmonių pokalbius, sužinosite, su kokiomis problemomis susiduria šių transporto priemonių savininkai.

13. Jei svarstote apie savo turimo automobilio keitimo variantą į kitą (su Jūsų priemoka ar be), pasinaudokite skelbimų portalais ir įvertinkite realią savo automobilio vertę. Taip žinosite, ko galite tikėtis.

Kur pirkti

14. Naudotų automobilių galite rasti tos markės salonuose, automobilių pardavimo centruose, turguose arba pirkti juos iš privataus pardavėjo – žmogaus, norinčio parduoti savo automobilį. Pastarieji įprastai pasireiškia talpindami skelbimus.

15. Privatūs pardavėjai gali būti rasti tokiuose tinklalapiuose kaip autogidas.lt, autoplius.lt, autobilis.lt ar skelbiu.lt.

16. Didelis pliusas, perkant automobilį tos markės atstovybėje, yra tame, jog mašina būna prižiūrėta ir geros techninės būklės.

17. Pirkimas turguose turi tokį privalumą, jog juose kainos mažesnės bei yra senesnių mašinų nei būtų automobilio markių atstovybėse.

18. Būkite atsargūs, imdami kreditą šalia pačio automobilių turgaus. Dažnai tokiose vietose reklamuojasi bendrovės, kurios suteikia kreditą turintiems prastesnį reitingą, tačiau palūkanos jose yra didesnės nei kitur. Galiausiai, galite stipriai permokėti už savo transporto priemonę.

19. Praktika rodo, jog geriau vengti automobilių, kurie buvo naudoti nuomos paslaugoms. Jie dažniausiai būna gerai sudėvėti atsakomybės nejautusių vairuotojų. Taip pat reikėtų vengti ir prieš tai taksi paslaugoms naudotų mašinų. Nesusigundykite jų konkurencinga kaina rinkoje.

20. Būkite atsargūs, pirkdami automobilį, jo neapžiūrėję (iš užsienio, per aukcionus ir t.t.). Jis arba gali būti visiškai kitoks nei tikėjotės, arba galite tapti sukčių auka.

21. Kartais Jūsų matomi automobiliai yra parduodami perpardavinėtojų („perekupų“). Jie pigiai įsigyja transporto priemones (dažnai turinčias daug trūkumų) ir mėgina jas parduoti. Perpardavinėtojai dažnai nuslepia egzistavusias problemas, kad tik užsidirbtų.

Bus antra dalis…

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 2

  1. Automobili visada perku tik su pagalba, kadangi nesu ju ekspertas. Dalis uzsko servise kuriam tvarko, tik padangos vasarines visada aisku, o geras nusipirkus ir reciau keisti reikia

  2. Pastebėjau, kad net ir jaunimas renkasi kur kas brangesnes automobilių markes. Perka Audi, BMW ar Mercedes-Benz. O juk jaunam žmogui, neturinčiam nei pinigų, nei vairavimo patirties puikiai tiktų Honda, Ford ar Mazda markės automobiliai. Manau, automobilis neturėtų tapti didžiausių investicijų reikalaujantis daiktas jaunam žmogui.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *