Kiekvienas savo namuose turime bent buteliuką kvepalų. Nesvarbu ar esate vyras, ar moteris, kvepalai yra puikus aksesuaras galintis gerokai pakelti jūsų moralę ir pasitikėjimą savimi. Jei šiuo metu, kai pasaulyje siaučia virusas ir negalima palikti namų be priežasties, svarstote, kur įsigyti kvepalų – galite tai padaryti internetu. Apsilankykite tinklapyje adresu https://burkalifa.eu/12-kvepalai. Ten rasite įvairiausių kvepalų pagal kiekvieno skirtingą skonį. Tačiau ar bent kada esate susimąstę, kaip gi tie saldūs kvapai yra pagaminami? Dažniausiai žmonės kvepalus gauna buteliukuose ir net nepagalvoja, kaip jie buvo padaryti, kiek daug išbandymų ir eksperimentų teko praeiti tam, jog mažame buteliuke būtų patalpintas užburiantis kvapas.
Kvepalų gamyba susideda iš keleto pagrindinių užduočių, kurias tenka atlikti visiems kvepalų kūrėjams, norintiems atrasti naujus kvapus. Jiems reikia išsirinkti ir surinkti ingredientus, iš kurių kvepalai bus gaminami, išspausti iš jų aliejų arba sultis, juos maišyti tarpusavyje, tuomet sendinti ir testuoti. Panašiai kaip ir su geru vynu, kvepalų gamyboje reikia labai daug laiko ir pastangų tam, jog nauji kvepalai pasiektų parduotuvių lentynas. Įdomiausia yra tai, jog kvepalų gamybos procesas iš esmės nepasikeitė net nuo senovės Romos laikų. Žinoma, šiais laikais viskas vyksta daug tiksliau ir technologiškai pažangiau, kadangi mokslininkai jau yra išradę kvepalų sėkmės receptus, nustatę kas su kuo dera ir kaip turi atrodyti pats procesas, tačiau savo esme jis liko nepakitęs.
Dauguma kokybiškų kvepalų yra gaminami išgaunant aliejus iš natūralių medžiagų. Dažniausiai tai yra augalai, vaisiai, medžiai. Taip pat naudojamos ir tokios medžiagos kaip alkoholis, anglis ir įvairūs metalai.
Jei norima išgauti kvapą kurio gamtoje nėra, arba iš kurio šaltinio tiesiog neįmanoma išgauti aliejaus arba sulčių, pasitelkiamas cheminis procesas. Absoliuti dauguma populiarių kvepalų naudoja tokius sintetinimo procesus, todėl jums nepavyks jų pasigaminti tiesiog namuose (nebent turite profesionalią laboratoriją).
Kuomet iš norimų medžiagų yra išgaunamas aliejus, naudojama garo distiliacija tam, jog aliejus būtų paverčiamas į kietą daiktą. Po to gauta masė yra atšaldoma ir paverčiama skysčiu. Kur kas sudėtingesnis procesas yra skirtingų medžiagų maišymas. Jei turite dvi skaniai kvepiančias medžiagas arba aliejus, tai visai nereiškia, jog ir juos sumaišius į vieną krūvą turėsite skanų kvapą. Kai kurie patyrę meistrai gali iš anksto nuspėti, kokie kvapai dera vienas su kitu, bet visumoje tai pasiekiama per bandymus.