Kur plaukti baidarėmis Lietuvoje?

Baidarių maršrutaiJei jau pradeda galvoti apie ateinantį pavasarį ir vasarą, tikriausiai susimąstėte ir apie baidares. Kaip bebūtų, juk tai vienas iš populiariausių ir linksmiausių būdų aktyviai praleisti laiką gamtoje. Vienos dienos baidarių maršrutai, kaip ir baidarės nuomai jums turėtų būti labai aktualu. Jei baidarėmis plaukiate tik keletą kartų per sezoną, tikrai neverta pirkti nuosavos baidarės – tai tiesiog neapsimoka. Be to, net jei ir plaukiate dažnai, pavyzdžiui kiekvieną savaitgalį, pirkti baidarės taip pat gali nelabai apsimokėti, kadangi tokia įranga reikalauja gana daug vietos sandėliavimui bei jums reikėtų turėti su kuo ją transportuoti – tai dar daugiau rūpesčių, kurių nenori niekas.

Vienos dienos baidarių maršrutai Lietuvoje yra limituoti vos keleto upių, tačiau yra ir gerų žinių – tos upės gana ilgos, todėl ir vietų, kuriomis galite plaukti, yra tikrai daug. Patariame rinktis plaukimo vietą pagal tai, kur gyvenate – taip bus patogiau ir greičiau. Nereikės nukakti daug kilometrų automobiliu vien tam, jog galėtumėte sėsti į baidarę ir plaukti. Ta pačia taisykle vadovaukitės ir rinkdamiesi vietą, kurioje nuomositės baidares – kuo arčiau, tuo geriau. Žinoma ši taisyklė negalioja jei esate patyrę baidarininkai, ir jums norisi sudėtingesnių ar mažiau populiarių maršrutų, kurie yra gerokai nutolę nuo visų didžiųjų Lietuvos miestų.

Jei esate iš Kauno, tikriausiai pats logiškiausias sprendimas yra plaukti Nemunu. Visgi Nemunas yra viena didžiausių ir garsiausių Lietuvos upių, todėl plaukimas juo bus tikrai įdomi patirtis kiekvienam. Tiesa, Nemunas tam tikrais laikotarpiais gali būti labai nusekęs, todėl gali tekti laviruoti tarp akmenų ir seklumų. Taip yra dėl to, jog čia veikia hidroelektrinė, nuo kurios ir rekomenduojama pradėti savo maršrutą. Nuvažiavę link Pažaislio vienuolyno, galite pradėti plaukti Kauno miesto centro link. Nuplaukti iki Senamiesčio ir praplaukti pro visą Kauno centrą jums užtruks maždaug 3-4 valandas. Tai reiškia, jog į tokią kelionę galite leistis net ir su vaikais – tai tikrai neprailgs, o įspūdžių bus visiems, kadangi praplauksite visiškai šalia Akropolio ir Nemuno Saloje esančios Žalgirio arenos.

Vienos dienos baidarių maršrutai gali pasiūlyti gerų pramogų ir kituose miestuose gyvenantiems žmonėms. Pavyzdžiui, jei gyvenate Vilniuje, galite plaukti Nerimi ir pamatyti daug gražių vaizdų. Jei gyvenate Klaipėdoje ar kitame mieste esančiame šalia jūros, galite plaukti baidarėmis ir mažomis upėmis bei išplaukti į Kuršių marias arba Baltijos jūrą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *