Kam brangiausiai kainuoja transportas?

Juodas džipasKas yra brangiausios sausumos transporto priemonės? Tai savivarciai su kranu ir kitos transporto priemonės, naudojamos statybose. Tačiau ne tik statybų įmonės brangiau moka už kokybišką transportą. Panagrinėkime, kam tai dažniausiai kainuoja.

Statybų įmonėms

Taigi, kaip jau iš pradžių minėjome, naudoti savivarčiai sunkvežimiai ir kita statybų technika visada kainuoja. Turbūt brangiausia technika yra tikras statyboms reikalingas kranas, kitaip kartais vadinamas gerve. Su tokiu kranu galima statyti ir dangoraižius. Kainuoja tiek ši vienetinė transporto priemonė, tiek jos eksploatavimas. Reikia ir specialaus vairuotojo, apmokyto, turinčio pažymėjimus. Taip pat kainuoja daugiau negu įprasta mašina net ir paprastas sunkvežimis. Taigi, jeigu yra statybos bendrovė, kad ji išsilaikytų, ji turi turėti brangios technikos. Kainuoja ir jos išlaikymas, ir priežiūra, ir draudimas, reikia mokėti kelių mokestį ir kitus. Kartais patogiau pačius brangiausius dalykus (pvz., savivarčius su kranu) išsinuomoti, jeigu tai yra maža aukštės statybos įmonė ir tos technikos reikia rečiau.

Logistikos įmonėms

Dar viena sritis, kurioje transportas kainuoja brangiau – tai logistika. Kas iš esmės yra logistika? Kaip sritis, ji apima sandėlius, prekių ir krovinių sandėliavimą, perdavimą, laikymą, saugojimą, siuntimą, vežimą, plukdymą, skraidinimą. Labai daug yra sausumos logistikos įmonių, kurios rūpinasi vilkikais, sunkvežimiais, taip sakant, fūromis, kurios veža krovinius į skirtingas šalis. Kiekviena parduotuvė, kurioje jūs apsiperkate, yra aptarnaujama bent kelių vilkikų. Kroviniai vežami šalies viduje, taip pat iš kitų šalių. Kuo didesnė logistikos bendrovė, tuo daugiau ji turi logistikos transporto priemonių: įvairių sunkvežimių, vilkikų, fūrų. Tačiau kažkuriuo metu gali atsitikti taip, kad logistikos įmonės taip pat ne pačios ima viską pervežinėti, o didesnės kompanijos pačios įsteigia savo individualius logistikos padalinius. Tad dalinių krovinių pervežimas su kitomis logistikos kompanijomis ir jų mašinomis reikalingas tik išimtine tvarka. Pavyzdžiui, toks prekybos tinklas kaip MAXIMA, IKI, RIMI ir kt. turi savo loigistikos padalinį. Galima rasti ir jų sandėlius – bazes, galima matyti ir specialiai jų važiuojančius vilkikus, kuomet ant tento yra visa parduotuvės reklama.

Susisiekimo bendrovėms

Dar brangesnio sausumos transporto reikia ir susisiekimo bendrovėms, tokioms kaip autobusų parkai, taksi, traukinių parkai ir kt. Yra ir privačių nedidelių autobusų parkų, ir didesnių valstybinių, kuriuose permainos vyksta ne taip greitai. Tačiau visais atvejais, jų turimos transporto priemonės kainuoja tikrai brangiau ir yra apmokestinamos dar įvairiais mokesčiais.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 2

  1. Na manau nėra pigaus transporto. Jeigu turi automobilius, turi juos prižiūrėti, skirti jiems pakankamai dėmesio ir laiko. Žinoma, jeigu nori pigiau nusipirkti, galima plukdintis darbo transportą iš JAV. Dabar labai greitai ir kokybiškai gabena krovinius jūriniuose konteineriuose.
    https://hlogistics.lt/konteineriu-tipai

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *