Kelionė į Norvegiją

KelionėsĮ Skandinaviją keliauti galima su lėktuvu, arba galimi tarptautiniai pervežimai su mikro autobusais. Pastarąjį variantą dažnai renkasi iš Lietuvos migruojantys tautiečiai, kurie nori užsienyje geriau įsitvirtinti. Dėl ko? Nes važiuojant su mikro autobusu pervežimai yra naudingesni. Gali pasiimti tikrai didelį bagažą ir su juo keliauti ten, kur tau atrodo geriausia. Tai vilioja daugybę šviežių emigrantų. Juk keliaujant su lėktuvu, bagažas būtų labai brangus, todėl žmonių ir jų daiktų pervežimai autobusiukais yra daug labiau apsimokantis pasirinkimas – paliudytų tą kiekvienas emigrantas.

Atsisveikinome su artimaisiais

Astos istorijoje gausu įdomių detalių apie tai, kaip ji su drauge keliavo į Norvegiją dirbti. Pirmiausiai moteris pradeda nuo atsisveikinimo – buvo skaudu palikti Lietuvoje šeimą, bet taip daryti teko dėl geresnio gyvenimo. „Tada mes visi glebėsčiavomės ir atsisveikinome, būdami dar Lietuvoje. Mikro autobuso vairuotojas nusišypsojo ir sakė: yra čia ko nerimauti, neverkite, dabar išvežu, po pusės metų parvešiu, kai nieko ten nesigaus“. Vairuotojas kalbėjo ironiškai, tačiau visiems buvo aišku, kad tame yra dalis tiesos – ne kiekvienam emigrantui emigracijoje būna taip gerai, kad jis ten pasiliktų ilgam laikui ir sėkmingai gyventų, kiti grįžta“, – prisimena Asta.

Pirmas valandas kelionėje prakalbėjome

Kadangi kelionė mikro autobusu buvo ilga, pradžioje moterys leido sau pabendrauti. Juk pasikalbėti vis nebūdavo laiko – tekdavo dirbti keliuose darbuose Lietuvoje. Tad, kol dar buvo važiuojama per Lietuvos teritoriją, moterys daug laiko tiesiog kalbėjosi, aptardamos įvairius dalykus gyvenime. Tai buvo smagi kelionę.

Įspūdį darė keltas

Vėliau aišku visi keleiviai nurimo, pavargo bendrauti. Kas išsitraukė ausines ir klausėsi muzikos, kas užliūliuoti vienodo autobuso ūžimo tiesiog užmigo. Tačiau prabudo ir ėmė dairytis visi tuomet, kai iš Talino teko keltis keltu į Norvegiją. Tai darė įspūdį kiekvienam žmogui. Prieš tai dar turėjo visi valandą laisvą, per kurią galėjo šiek tiek pasidairyti po Taliną. Visi nustebo, kad čia yra tokių parduotuvių kaip ir Lietuvoje, pavyzdžiui, „Rimi“, ir nusipirko dar šiek tiek maisto, kurį verta vežtis į emigraciją.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *