Kiek šiais laikais vertas miškas?

Miško vertėMiško turėjimas yra labai brangus malonumas. Siekiant, kad galėtumėte jį išlaikyti tokį, kokio reikalautų normalios sąlygos – reikia įvertinti faktą, kad jos priežiūra yra gana sudėtinga. Dažniausiai tada nusprendžiama pasisamdyti specialistus, kurių paslaugos įkainojamas tam tikra paslaugų suma. Pagalvojus, ar ne geriau mišką perduoti tiems asmenims, kurie tikrai žino, kaip juo reikia rūpintis, kad būtų suteikta aukščiausia kokybė? Miško kaina priklauso nuo daugelio veiksnių ir jei norite tiksliai sužinoti, kiek jums pavyktų gauti, jei nuspręstumėte atsisveikinti su savo žaliuoju kampeliu – rekomenduojame kreiptis į atitinkamas institucijas. Dažniausiai jos apima labai plačias paslaugas. Nuo tokių, kuriose detalizuojama, kaip reikia prižiūrėti mišką ir siūloma pasikliauti profesionalu darbu iki tokių, kuriose teigiama, kad už patraukliausią kainą bus nuperkamas miškas. Taigi klausimas, kokia yra miško kaina, kuria vertėtų pasinaudoti, jeigu jums iškiltų toks pasiūlymas.

Vienareikšmiškai atsakyti kiek yra verta plotelis (aras arba hektaras) – labai sunku. Kadangi iškas vertinamas ne tik pagal kiekybę, tačiau tuo pačiu ir kokybę. Kartais mažesnis plotas gali būti įvertinamas kur kas didesne pinigų suma, nei kad didelis. Šiuo atveju viskas labai remiasi ir į tai, kaip jūs sugebėjote prižiūrėti mišką. Būtent todėl ir siūlome nusprendus pačiam pasilikti žalią kampelį, kad kreiptumėtės į specialistus, kurie gebėtų pasirūpinti jūsų mišku. Tai gali būti tinkamiausias garantas, kad vėliau nusprendus parduoti gausite tikrai didelę pinigų sumą. Kitu atveju – parduoti juk net neverta, o koks tikslas turėti pačiam, jei nesinaudojate jo teikiamomis gėrybėmis. Akivaizdu, kad specialistų pagal siekiant džiaugtis švariu mišku yra tikrai būtina.

Miško kaina varijuoja ir priklausomai nuo to, kuriame Lietuvos kampelyje jį planuojate parduoti. Vienos žemės yra kur kas derlingesnės nei kitos ir būtent tai dažniausia lemia, kad pasirenkamas vienas, o ne kitas variantas. Vėlgi, net ir nederlingą žemę galima padaryti kur kas derlingesne, jei ji bus tinkamai prižiūrėta. Šiuo atveju vėlgi viskas remiasi į tai, kad labai svarbu tinkamai rūpintis nuosava teritorija. Ir ne tik todėl, kad vėliau galite norėti parduoti ir tik tai jums gali garantuoti didžiausią pinigų sumą, tačiau tuo pačiu ir paprasčiausiai siekiant, kad būtų labai malonu vaikščioti savoje teritorijoje.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *