Ne visada gyvūnų gydymas klinikoje mums patinka. Jeigu atvažiuojame į kliniką ir matome, kad kažkas vyksta ne pagal mus, ieškome kitų veterinarų. Ieškome, kol randame. Nes ne kiekvienas žmogus gali būti žmonių gydytoju. Lygiai taip pat – ne kiekvienas gali būti ir gyvūnų gydytoju. Todėl galime išskirti keletą punktų, kokių savybių iš tiesų būtinai reikia, kad žmogus galėtų būti gyvūnų gydytoju, veterinaru.
Meilės gyvūnams
Tikėtina, kad Jakovo veterinarijos klinika, garsėjanti profesionalumu, tokias savybes tikrai turi. Meilė gyvūnams yra kažkas nepaprasto ir išskirtinio, ir labai reikalingo. Jeigu žmogus į veterinariją įstojo tik dėl to, kad apskritai neįsivaizdavo, kur jam stoti, tai dar nereiškia, kad jam nepatiks ta sritis ir jis nemylės savo darbo. Gal jis kaip tik laikui bėgant ir supras, kad tai jo tikrasis pašaukimas. Bus ir tokių veterinarų, kurie iš karto taps veterinarais, nes nuo mažų dienų svajos apie tai, kad galėtų dirbti su gyvūnais. Tačiau, kaip ir visose srityse, bus ir žmonių, kurie visai nemėgs ir nemylės savo darbo. Tokių žmonių, deja, tikrai bus, kad ir kaip nemalonu. Štai būtent tokių žmonių galbūt ir reikėtų vengti ir apeiti juos ratu. Nes net ir geriausios žinios neatstos to rūpesčio ir tikros meilės gyvūnams, kokia turi spinduliuoti geras veterinaras, linkintis savo pacientams kuo geriausių dalykų.
Susidomėjimo biologija
Taip pat svarbu, kad žmogus ne tik mylėtų gyvūnus, bet ir labai domėtųsi biologija. Jau nuo mažų dienų jam turi būti įdomu, kaip kraujas varinėjamas pas skirtingus gyvūnus, kas yra ląstelės, kaip jos dalijasi, sensta, kas jas aprūpina ir pan. Biologija bus pagrindinis mokslas, kuriuo reikės remtis, kuomet bus kremtamas šis mokslas.
Aštraus proto mokslams
Apskritai, norint būti geru mediku, reikia aštraus proto įvairiems mokslams. Taip pat to reikia ir norint būti veterinaru, nes veterinaras ir yra medikas, tik jis gydo padarus, kurie turi daugiau kojų, akių, ilgesnes ausis ar kitus dalykus. Tačiau mokslams reikia gabumo didelio.
Empatiškumo ir mokėjimo bendrauti
Žmonės pas veterinarus į klinikas dažnai ateina apimti siaubo, nevilties, baimės arba priešingai – vilties ir tikėjimo. Lygiai taip kaip ir daktarai, veterinarai turi mokėti su tais žmonėmis bendrauti, susikalbėti, nuteikti juos realistiškai, optimistiškai, bet ne pesimistiškai. Taip pat reikia mokėti užmegzti ryšį ir su gyvūnu.
Sveiki,
Man 15 metu ir noreciau zinoti kokius pagrindinius dalykus reikia mokytis kad buti veterinaru.