Žiūronai dangaus stebėjimui

ŽiūronaiKiekvienas žmogus besidomintis galaktika ir tuo, kas yra už mūsų žemės ribų, dažnai naktimis pakelia akis į dangų ir bando įžiūrėti kitas planetas, žvaigždynus ir t.t. Iš tiesų, kosmoso pasaulis yra labai intriguojantis ir įdomus, neatrastas, todėl pasižvalgyti po jo platybes nori daugelis. Kaip bebūtų, plika akimi daug nepamatysi – mūsų regėjimas šiuo atžvilgiu labai ribotas. Dėl šios priežastie dauguma rimčiau astronomija besidominčių žmonių nusprendžia įsigyti papildomos įrangos, kuri padeda stebėti dangų ir jame vykstančius reiškinius. Nors profesionalūs astronomai dangaus kūnų stebėjimui kaip taisyklė pasirenka teleskopą, tačiau mėgėjui pirmiausiai reikėtų apgalvoti galimybę įsigyti žiūronus. Kodėl? Na, žiūronus paprasčiau naudoti – jie sveria mažiau, yra lengviau transportuojami, todėl dangų galite stebėti bet kur, kur tik esate. Be to, stebėjimas per žiūronus vyksta dvejomis akimis, todėl tai yra kur kas patogiau. Prie viso to dar galime pridėti ir faktą, kad vaizdas stebimas per žiūronus nėra taip smarkiai iškreipiamas, kaip per teleskopą, todėl žmogui kuris nėra labai stiprus astronomijos žinovas tai yra labai pravartu. Šių priežasčių visiškai pakanka, kad suteiktumėte pirmenybę žiūronams, o ne teleskopui.

Kaip pasirinkti žiūronus

Ziuronai būna patys įvairiausi, todėl labai svarbu išsirinkti sau tinamiausius, racionalius žiūronus. Reikėtų pradėti nuo to, kad žiūronai skiriasi savo forma. jie būna laužytos arba tiesios formos. Laužytos formos ziuronai pasižymi geresne vaizdo kokybe nei tiesios formos ziuronai, tačiau pastarieji yra kompaktiškesni ir patogesni. Jau šioje vietoje galite apsispręsti kuris žiūronų tipas jums atrodo priimtinesnis.

Kitas parametras, kuris didžiąja dalimi apsprendžia žiūronų kainą – didinimas. Kuo žiūronai labiau didina vaizdą, tuo jie brangesni. Su brangesniais žiūronais galite stebėti toliau esančius objektus, geriau įmatyti detales. Tiesa, detalumas priklauso ne tik nuo didinimo galimybės, bet ir nuo optikos skersmens. Kuo didesnis optikos skersmuo, tuo šviesesnis bus per žiūronus matomas vaizdas, todėl galėsite mėgautis ryškesnėmis detalėmis, esančiomis už daugybės kilometrų nuo jūsų. Tačiau vėlgi, žiūronai su platesne optika bus sunkesni ir mažiau patogūs transportavimui, be to, jų kaina bus kur kas didesnė.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *