Plastinė chirurgija: grožio kultas ar sveikata?

Chirurgo veiklaNepaslaptis, kad šiandien pasaulyje vyrauja grožio ir jaunystės kultas, tad plastinė chirurgija tampa aktuali ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui. Visame pasaulyje kasdien atliekama tūkstančiai plastinių operacijų, deja, ne visada profesionalių ir sėkmingų. Nors Lietuvoje plastikos chirurgai yra kompetetingi ir šešėlinė chirurgija nėra aktuali tema, tačiau kitose šalyse galima susidurti su neprofesionaliais chirurgais, kurių atsiradimą įtakoja didelis atlyginimas bei žmonių poreikis mažesnėms kainoms. Ne paslaptis, kad plastinė chirurgija dažnai yra būtina dėl sveikatos problemų, o ne dėl grožio, tad tokiais atvejais neprofesionalūs chirurgai gali sukelti ypatingai didelę grėsmę gyvybei.

Grožio kultas ir sveikata

Plastinė chirurgija dažnai asocijuojasi su išvaizdos pokyčiais pagal asmeninius poreikius, tačiau plastinės operacijos dažnai tampa būtinybe dėl sveikatos problemų. Lietuvos plastikos chirurgai teigia, kad mūsų šalyje didžioji dalis jų suteikiamų paslaugų yra būtent sveikatos gerinimo tikslais. Akių vokų plastika, gerybinių darinių šalinimas, rekonstrukcinės operacijos po nelaimingų nutikimų, krūtų mažinimo operacijos – visos šios paslaugos yra siūlomos tam, kad pegerinti žmogaus savijautą ir sveikatą.

Chirurgai neslepia, kad estetinio pobūdžio operacijos Lietuvoje taip pat populiarėja. Dažniausiai pageidaujamos krūtų didinimo ar pakėlimo, nosies, atlėpausių ausų formos ar kitos veido korekcijos operacijos. Plastikos chirurgai teigia, kad susilaukia įvairių pageidavimų ir pastebi, kad dažniausiai estetinio pobūdžio operacijos yra aktualios tiems žmonėms, kurie dėl savo išvaizdos yra sulaukę nemažai patyčių, todėl nori pakeisti patyčių priežastį ir objektą. Kita grupė žmonių, kuriems ypatingai aktualios estetinės operacijos, dažnai yra stipriai įtakoti grožio kulto visuomenėje ir nori atitikti jo reikalavimus. Tokie klientai apsilanko dažniau nei vieną kartą ir jų mąstymas yra grįstas griežta, kartais ne objektyvia savikritika.

Nepaisant paslaugos pasirinkimo tikslo, plastinės chirurgijos klinikos visų klientų poreikius laiko vienodai svarbiais ir aktualiais. Žmogaus asmeninis pasirinkimas į jo sveikatos būklę ar estetinę išvaizdą gali įtakoti ir jo pasitikėjimą savimi, drąsą, meilę sau, fizinę ar psichologinę savijautą ar naujas galimybes, o tai yra pats svarbiausias plastinės chirurgijos faktorius.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Manau, jog gražius mus daro kūno ir vidinio pasaulio visuma. Žinoma, kartais turime ne itin patrauklias įgimtas kūno formas, tokias kaip gražią nosytę, kiti kenčia dėl avarijose patirtų sužalojimų, kurie palieka ne kokį estetinį vaizdą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *