Interneto svetainių kūrimas

Internetas šiandieną pagrindinė vieta, kur žmonės ieško informacijos. Čia apsilanko milijonai lankytojų, kurie ieško įvairių prekių ir paslaugų. Interneto svetainių kūrimas yra svarbus darbas, kuris turi būti atliktas nepriekaištingai. Tai gali užimti nemažai laiko, ne iškarto gali pavykti sukurti tokią, kuri būtų maksimaliai naudinga. Tinkamai pateikta informacija internetinėje svetainėje praplės naujų klientų ratą. Svetainės kūrimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Svarbu pasirinkti kūrėją, kuris turėtų patirties ir galėtų pasiūlyti profesionalius sprendimus.

Kuriame svetainesSvarbų vaidmenį atlieka loginė svetainės struktūra. Ji aprašo įvairių puslapių paskirtį ir tarpusavio ryšius. Ją apsprendžia, pirmiausia, tai, kaip svetainėje organizuota informacija, tai yra kiekvienai kuriamai svetainei reikia sugalvoti atskirą struktūrą. Yra bendri principai, be kurių vargu ar bus logiškas interneto svetainių kūrimas. Pagrindinis arba pradinis puslapis, kaip taisyklė užduodamas pagal nutylėjimą, t.y. lankytojas, surinkęs svetainės adresą, patenka būtent į jį. Jame nurodytas trumpas svetainės pavadinimas, trumpa informacija apie svetainę, naujienos (nebūtina) ir yra hipernuorodų į kitus svetainės puslapius rinkinys (taip vadinama navigacinė liniuotė). Kartais pagrindiniame puslapyje talpinama informacija apie svetainės kūrėjus ir jų autorines teises, o taip pat autorių, kitų asmenų ar organizacijų, minimų svetainėje, kontaktinė informacija.

Svetainės naujienos dažnai talpinamos pagrindiniame puslapyje. Tai visų papildymų ir atnaujinimų, padarytų svetainėje, sąrašas chronologine tvarka. Kaip taisyklė, rodomos tik tam tikro laikotarpio naujienos (mėnesio, ketvirčio, metų, priklausomai nuo to, kaip dažnai duomenys svetainėje atnaujinami). Senesnių naujienų peržiūrai numatomas atskiras puslapis – naujienų archyvas.

Svetainės naudingas turinys – tai ta informacija, dėl kurios svetainė buvo sukurta. Jos struktūra primena knygos struktūrą – atskiros pastraipos, skirtos vienai temai, apjungiamos į skyrius, skyriai – į dalis. Tokiu būdu lankytojas lengvai suranda reikiamą informaciją.

Duomenys apie kūrėjus gali būti patalpinti tiek atskirame puslapyje, tiek pagrindiniame. Jei kūrėjų nedaug (ar tik vienas), geriau šią informaciją talpinti pagrindiniame puslapyje. Šiuo atveju ji talpinama puslapio apačioje, šalia autorinių teisių apsaugos informacijos. Jei kūrėjų daug ar duomenys apie juos pakankamai išsamūs, geriau tai patalpinti atskirame puslapyje

Svetainės savininko kontaktiniai duomenys reikalingi, jei tai reklaminė svetainė. Šiuo atveju reikia nurodyti visus duomenis, kurie būtini potencialiam klientui, kad galėtų kreiptis į savininką.

Svetainės žemėlapis – tai puslapis, kuriame yra nuorodų į visus svetainės puslapius seka, sudaryta pagal svetainės loginę struktūrą. Svetainės žemėlapis reikalingas tam, kad vartotojas, tiksliai žinodamas ko ieško, galėtų iš kart pasiekti būtiną informaciją. Žemėlapis paprastai būna visose didelėse ar sudėtingose svetainėse, paprastai svetainei jis būtų nereikalingas.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *