Ką slepia kosulys?

Kosulio gydymasApie kosulį trumpai galima pasakyti tiek: tai – refleksas. Kitaip tariant, kosuliu organizmas reaguoja į kvėpavimo takus dirginančius virusus, drėgmę bakterijas ir įvairiausius svetimkūnius. Kosulį galima skirstyti į dvi grupes: sausas kosulys ir šlapias kosuly (kuo jie skiriasi, pakalbėsime vėliau). Kosulys gali atsirasti ne tik dirginant kvėpavimo takus, bet ir stimuliuojant krūtinplėvę. Kol žmogus kosėja, iš plaučių stengiamasi pašalinti visas pašalines medžiagas ir svetimkūnius. Taigi, kosulį galima vadinti savotišku plaučių sargu, kovojančiu su įvairiais plaučius apsunkinančiais procesais.

Kosulio specifika

Sausą kosulį nuo šlapio atskirti nesudėtinga. Pirmuoju atveju žmogui yra sunku atsikosėti, neapleidžia jausmas, kad krūtinė nuolat dirginama. Dažniausiai toks kosulys atsiranda virusinei infekcijai papuolus į plaučius. Taip pat sausą kosulį gali išprovokuoti į plaučius patekęs šaltas oras arba dulkės. Tuo tarpu šlapias kosulys atsiranda tada, kai žmogui pavyksta atsokosėti ir kartu su atsikosėjimu iš plaučių pašalinami skrepliai. Tokio kosulio nereikėtų malšinti, nes būtent jis padeda kvėpavimo takams valytis, tačiau galimi įvairūs medikamentai jo lengvinimui, skreplių skystinimui. Kosulys dar skirstomas į ūminį, užsitęsiantį ir lėtinį. Ūminis paprastai gali trukti iki trijų savaičių. Tokio kosulio priežastis paprastai būna pačios įvairiausios plaučių ligos, peršalimo ligos, kartais ir sinusitas. Svarbu tai, kad daugeliu atvejų tokį kosulį galima išgydyti greičiau, tačiau žmonės užsiima savigyda ir nusipirkę netinkančių vaistų prailgina ligos trukmę. Tada kosulys gali tapti užsitęsusiu ir kamuoti ligonį nuo trijų iki aštuonių savaičių. Jeigu sausas kosulys arba šlapias tęsiasi dar ilgiau, tai jau tampa lėtine stadija, kurios priežastimis galima laikyti bronchinę astmą, rinosinusitą arba gastroezofaginio refliukso ligą. Pastaroji yra susijusi su skrandžio rūgštingumo. Apskritai, po visomis šiomis ligomis slypi ligonio uždelsimas, netinkamas gydymas ir savipriežiūra. Northway medicinos centro specialistai savo internetinėje svetainėje pabrėžia kad kosulio priežastys gali būti ir psichologinės, įprotinės. Taip pat kosulys gali pasireikšti kaip šalutinis poveikis po tam tikrų vaistų vartojimo, tai gali būti rūkymo arba dirbimo kenksmingomis sąlygomis pasėkmė. Pasitaiko atvejų, kai kosulys tampa savotišku vėžio pranašu. Plaučių vėžio simptomai bendras nuovargis, staigus kūno masės sumažėjimas, nugaros skausmas ir bendras silpnumo pojūtis ir, galiausiai, stiprus kosulys, kosėjimas krauju ir skrepliavimas. Jeigu pastebėjote bent kelis iš paminėtų požymių, jums nedelsiant reikalingi vezio tyrimai. Reikiamą informaciją galite skubiai gauti tiek Northway medicinos centre, tiek Medicina practica laboratorijoje. Turite atsiminti, kad paprastam peršalimui ar virusėliui lengva ranka „nurašyti“ visų simptomų negalima, kadangi pasėkmės gali būti nepataisomos.

Kosulys slėpė vėžio diagnozę

Kornelijaus iš Vilniaus istorija gali tapti pavyzdžiu ir pamoka daugeliui. Jaunas trisdešimtmetis vyras visą gyvenimą gyveno puoselėdamas sveiką gyvenimo būdą – nerūkė reguliariai sportavo, sveikai maitinosi. Kai kartą prasidėjęs kosulys niekaip nesislopino – vyras manė, kad kaltas koks sudėtingos formos bronchitas. Tiesa, taip manė ir vienos sostinės mikrorajono poliklinikos šeimos gydytoja. Tačiau, kai vieną rytą vyras ėmė atsikosėti krauju, nutarė nedelsiant pasidaryti rimtesnius tyrimus. Medicina practica centre Kornelijui buvo atliktas vėžio tyrimas ir nustatyta pradinė plaučių vėžio stadija. „Visad žinojau, kad plaučių vėžys – vienas paslaptingiausių ir pavojingiausių, kadangi žmogų jis užklumpa tyliai ir netikėtai ir labai dažnai ju būna per vėlu. Džiaugiuosi, kad man pakako sveiko proto neuždelsti pernelyg ilgai“- pasakoja Kornelijus. Jaunam vyrui buvo taikoma inovatyvi biologinė terapija. Gydymas gana sudėtingas, tačiau efektyvu ir Kornelijus turi vilties, kad ligos vystymasis jau šiek tiek apstabdytas. „Nesvarbu – sausas kosulys ar šlapias, jei jis tęsiasi per ilgai, nedelsdami skubėkite pas gydytojus ieškoti priežasties“- visus skatina Kornelijus.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *