Turistinės kuprinės pasirinkimas: ką reikia žinoti?

Turistinės kuprinės paieška – gana sunkus darbas, reikalaujantis laiko ir žinių. Paprastai šiai kategorijai priskiriamos 40–120 litrų talpos kuprinės, kurios naudojamos žygiams ir ilgoms kelionėms pėsčiomis. Iš tiesų kuprinės dydis yra vienas svarbiausių rodiklių, kuriuos turite žinoti prieš eidami į parduotuvę. Šios srities ekspertai teigia, kad populiariausias pirkėjų pasirinkimas yra 50–70 litrų talpos gaminiai. Didesnės kuprinės naudojamos tolimiems žygiams, kuomet reikalinga papildoma įranga.

Svarbiausia – patogumas

Kuprinės poilsiuiKad žygis pėsčiomis būtų sklandus ir nekeltų rūpesčių, kuprinė visų pirma turi būti patogi. Beje, kartais vienam turistui tinkanti kuprinė gali visiškai netikti kitam. Tai nereiškia, kad kuprinė yra bloga, tiesiog konkrečiu atveju turite negailėti savo laiko ir surasti būtent jums tinkantį modelį. Matuodamiesi kuprinę, būtinai įvertinkite nugaros ir pakabinimo sistemą. Petnešos gali būti nereguliuojamos (prisiūtos prie kuprinės ir neleidžiančios keisti nugaros ilgio), reguliuojamos (leidžiančios keisti atstumą tarp pečių ir juosmens diržo) ir atitrauktos su tinkleliu, užtikrinančios optimalų nugaros vėdinimą, tačiau netinkančios sunkiems kroviniams. Dažniausiai turistinės kuprinės turi reguliuojamas petnešas. Primename, kad matuodamiesi kuprines, privalote jas sureguliuoti, be to, geriausia, jei matavimai atliekami iškart su svoriu – visos kuprinės yra patogios tol, kol yra tuščios.

Kuprinės talpa

Jei galvojate apie kelių dienų kelionę, greičiausiai jums užteks 40 litrų kuprinės, į kurią sutilps ir drabužiai, ir higienos reikmenys, ir palapinė. Tiesa, nepamirškite, kad kuprinėje privalo likti pakankamai vietos gėrimams ir maistui. Dažna pirkėjų klaida – gaminio vertinimas išoriškai, pvz.: „man nereikia tokios didelės kuprinės, nes ji bus sunki“. Primename, kad kuprinės svoris priklausys nuo to, kiek daiktų joje nešitės, o ne nuo gaminio dydžio. Kitaip sakant, jei ketinate nešti sunkius stiklinius butelius, jie apsunkins net ir kompaktišką modelį. Be to, aplink kuprinę prikabinti miegmaišiai ir papildomi maišai gal ir atrodo turistiškai, tačiau keičia svorio centrą, todėl žygiavimas tampa sunkus ir nepatogus.

Kuprinės svoris

Verta atsižvelgti ir į kuprinės svorį, tačiau tai nėra svarbiausias kriterijus. Žinoma, lengva kuprinė visada yra gerai, tačiau dažnu atveju didesnio svorio kuprinė yra suprojektuota taip, kad tiksliau paskirstytų svorį ir užtikrintų patogesnį krovinio nešimą. Kitaip sakant, tuo atveju, jei jūsų kelionei yra reikalingos palapinės, miegmaišiai, didesnis kiekis drabužių, turistiniai indai, geriamas vanduo, maistas ir papildoma žygių įranga, jums bus reikalinga kuprinė, kuri tinkamai sureguliuoja svorio centrą, yra pagaminta iš tvirtų medžiagų ir prisitaiko prie nešiko nugaros. Nors tokia kuprinė iš pirmo žvilgsnio atrodo sunkesnė, galime užtikrinti, kad kelionėje jausitės kur kas patogiau.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Labai priklauso, kam bus naudoajam turistinė kuprinė. Jeigu planuojamas žygis su palapinėmis, kuprinę reikėtų rinktis didesnę, bet jeigu pavyzdžiui žygis su nakvyne sodyboje – tuomet ir kuprinės paprastesnės užtenka.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *