Grįžęs į Lietuvą, remontuoja skalbimo mašinas

Skalbimo mašinų remontasNe visos emigrantų istorijos pasakoja apie tai, kaip kažkas, išvykęs gyventi į kitą šalį, ten susikrovė didžiausius turtus. Neretai istorijos pasakoja apie tai, kaip žmonės neranda ten tos laimės ir grįžę į gimtinę, susikuria ją Lietuvoje. Tokia ir buvusio emigranto Petro istorija, kuris dabar darbuojasi meistru – skalbimo mašinų remontas Vilniuje yra jo nuolatinis darbas, kuris jį, anot vyro, aprūpina geriau nei visur išgirtas užsieninis darbas.

Mažame mieste darbo buvo mažai

Paklaustas, kokie vėjai nunešė į užsienio šalį, Petras kraipo galvą: „Kaip ir visus kitus, vilioja didesni pinigai. Tada dar gyvenau labai mažame Lietuvos mieste, jeigu norėdavai darbo, tai nebent galėjai rasti kituose aplinkiniuose miestuose, bet tai toks ir gyvenimas ant ratų, kai visą dieną tenka važiuoti į darbą. Daug kas iš mūsų kraštų bandė tiesiog laimę užsienyje – išvažiuoti ir ten dirbti. Mes irgi su žmona tą patį pabandėme padaryti“, – sako jis.

Išvyko į Norvegiją

Vyras sako, kad nesigaili, jog išvažiavo. Nes jeigu būtų to nepadaręs, tai galbūt smerktų iki dabar save, kad čia gyvendamas taip ir nepabandė iškišti nosies iš Lietuvos. „Mes ten atsikraustėme pasitaupę pradžiai, bet neturėdami darbo. Turėjome šiek tiek kontaktų, nes buvo pažįstamų lietuvių. Bet tik emigracijoje supranti, kad lietuvis lietuviui savaime nėra draugas, yra daug visokio priešiško nusiteikimo, pavydo. Nelengvai ir ne iš karto susiradome darbus, net į skolą išėjome. Aš šiaip mechanikas esu, bet tokio darbo negavau – teko dirbti su žuvimi. Žmona irgi žuvies fabrike įsidarbino. Sąlygos kaip vergovėje. Niekam nelinkėčiau. Atlyginimas didesnis negu Lietuvoje, bet kas iš jo, jeigu tu neturi tuomet gyvenimo. Tai grįžome sau ramiai po pusmečio, atidirbę paskolas ir dar šiek tiek pasitaupę“, – pasakoja Petras.

Grįžimas – laimė

Grįžo į Lietuvą, įstojo į profesinę mokyklą, kur dar papildomai pasikėlė kvalifikaciją. Tada išsiėmė individualią veiklą ir pradėjo skelbtis, kad taiso skalbimo mašinas. Pasirodo, skalbimo mašinų remontas Vilniuje yra labai paklausus dalykas, nes skalbimo mašinos genda nuolat. Vieniems nuosavos, kitiems išnuomotuose butuose. Ir reikia viską taisyti, nes juk neskalbsi rankomis. Taigi, su dideliu džiaugsmu Petras tiesiog nusipirko reikiamus įrankius ir ėmėsi taisymo. Pas vienus žmones pats važiuoja, kiti atveža savo skalbimo mašinas. Ir puikiai pragyvena jis tokį amatą dirbdamas, o žmona įsidarbino mokytoja.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *