Pakabinami šviestuvai

Kadaise pakabinami šviestuvai buvo įrenginėjame menėse ir prabangiuose rūmuose, vėliau jie tapo kiekvienų namų svetainės bei kitų kambarių puošmena. Dabar ši šviestuvų rūšis skinasi kelią į įvairaus stiliaus gerbėjų širdis. Ypač išpopuliarėjo modernūs, netradiciniai pakabinami šviestuvai, stebinantys originaliomis formomis, instaliacijomis ir pateikimo būdais, kurių dar prieš gerą dešimtmetį nė nebūtume įsivaizdavę. Tad jei ieškote nestandartinio būdo įsirengti namus ar kitas patalpas, galite išmėginti šiuo metu dažnai sutinkamas pakabinamų šviestuvų variacijas. Kokios jos?

ŠviestuvasMes jau esame įpratę prie masyvių sietynų ir gaubtų formų lubinių šviestuvų, kuriuos dažnai galime rasti savo tėvų ar senelių namuose. Keičiantis laikams ir modernėjant visuomenei, žmonės tapo atviresni eksperimentams, laisvesni įvairioms kūrybinėms idėjoms. Būtent todėl į madą atėjo naujos kultūros, nauji stiliai, naujos formos. Visa tai neaplenkė ir apšvietimo pramonės. Šiandien tiek viešose vietose, tiek svečiuojantis pastebimi unikalūs, įvairių keistų formų bei figūrų pakabinami šviestuvai, kurie turi kur kas daugiau paskirčių nei tam tikrų erdvių apšvietimas. Tokie šviestuvai – interjerui labai svarbios detalės, kurios padeda kurti atmosferą bei dažnai kalba apie jų savininkų požiūrį į dizainą.

Šiuo metu bet kokio tipo erdvėse vyrauja minimalizmas ir modernumas. Kavinėse, restoranuose, krautuvėlėse ir kitose panašiose vietose naudojami paprasčiausi pakabinami šviestuvai-lempos, taip pat populiarios ir kitos, kasdienybėje sutinkamos figūros: stačiakampiai, trikampiai, rombai ir t. t.

Po truputį į madą ateina ir visiška minimalizmo priešingybė – avangardas. Čia susiduria vadinamasis old-school stilius ir futurizmas. Tai ypač populiaru tarp naujų subkultūrų, tokių kaip hipsteriai. Avangardiški pakabinami šviestuvai pasižymi kosmoso tematika, keistomis, laužytomis formomis arba perteklinėmis dekoracijomis, kurios tampa aliuzija į vartotojišką visuomenę. Kai kurie žmonės tokius šviestuvus gaminasi patys, panaudodami namuose turimas medžiagas: stiklą, foliją, siūlus ir t. t. Tai, kas kadaise būtų atrodę kaip darbų pamokoje vykdyti bandymai patiems sukurti ką nors naujo, dabar laikoma stilingomis ir pripažintomis interjero detalėmis.

Keičiantis standartams keitėsi ir požiūris į atspalvius. Nors klasikinės pastelinės spalvos vis dar išlaiko tvirtas pozicijas, vis dažniau parduodami ir ryškūs, akį traukiantys pakabinami šviestuvai. Net ir moderniame ar skandinaviškame interjere jie gali tapti būtent ta ryškia detale, kurios taip reikėjo.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *