Kaip filmuoti vestuves

Filmuojame vestuvesTiems, kas tuokiasi, vestuvės yra šventė, tačiau brangi. Tiems, kas teikia įvairias paslaugas, pavyzdžiui, tai gali būti vestuvių filmavimas, tai yra metas, kada galima visai gerai užsidirbti. Iš tiesų, vestuvėms žmonės pinigų netaupo. Tai labai būdinga lietuviams – jiems labai svarbu iškelti bent kokias nors vestuves, net jeigu pinigų visai nedaug turi. Tad vestuvėms visada, kai tik yra daugiau pinigų, reikia nemažai paslaugų. Meninių filmų, klipų režisieriai, pristigę pinigų, visada gali eiti filmuoti vestuvių, nes tai yra paslauga, kurios žmonėms reikia, ir už kurią jie yra nusiteikę sumokėti. Tačiau kaip filmuoti vestuves?Ar vestuvių filmavimas yra specifinis, kitoks negu kitų video žanrų? Štai keletas aspektų, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį, filmuojant vestuves.

Numatyti, kada svarbus garsas

Vestuvės yra ne tik vaizdas, bet ir garsas – taip reikėtų matyti ir savo filmą. Jums reikėtų iš anksto pagalvoti, kada yra labai svarbus garsas, kuris turi atsidurti filme. Tuomet tam tikras dalis filmuokite su specialia garso įrašymo įranga, stenkitės išgauti kuo geresnę kokybę. Kokie tai garsai? Svarbiausios dalys iš ceremonijos bažnyčioje, vargonų muzika, galbūt svarbūs pasakyti tostai ir kalbos, plojimai, ovacijos. Kiti garsai gal bus mažiau svarbūs. Kuriant vestuvių filmą dažniausiai ant sumontuotos medžiagos uždedamas muzikinis takelis, kuris gali būti pasirinktas pačių jaunųjų.

Turėti tinkamą įrangą

Vestuvių filmavimui reikia tikrai kokybiškos įrangos, su paprasta „muiline“ ar telefonu neišsiversite. Tad pasiskolinkite, nuomokitės ar pirkite ją, kad galėtumėte susirinkti video medžiagą, o paskui ją ir sumontuoti.

Filmuoti skirtingais rakursais

Filmui svarbu susirinkti geros vestuvinės medžiagos. Nuobodus filmas yra tada, kai filmuojamas visada vienodai, iš vienos perspektyvos. Kadangi jūs kuriate dokumentinio pobūdžio filmą, derėtų filmuoti taip, kad būtų galima susidaryti bendrą, o ne kažkokį labai subjektyvų vaizdą. Štai dėl ko derėtų pafilmuoti iš įvairių pusių ir taip leisti atsirasti tam vaizdui, kokio jūs siekiate. Skirtingi rakursai jums leis turėti skirtingos „žaliavos“ filmui. Dirbti dviese lengviau, tuomet labai svarbius momentus bus galima nufilmuoti iš skirtingų pusių. Galiausiai, jeigu filmuojate vieni, tuomet galite ir po visko paprašyti, kad žmonės, kurie šiaip būdami svečiai filmavo, irgi atsiųstų jums savo video medžiagą – gal ji pasitarnaus montuojant filmą. Nepraleisti svarbių momentų su kamera – irgi svarbu. Neužsižaiskite su meniškumais, sekite vestuvių eigą ir būtinai nufilmuokite svarbiausius momentus.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *