Renkamės stogo dangą: ar šiferis gali pasiteisinti?

Įvairių siūlomų stogo dangų pasirinkimas tikrai nėra siauras, tad visada yra galima atrasti tokias dangas, kurios galėtų geriausiai pasiteisinti. Siferis – tai viena populiariausių stogo dangų, kuri yra naudojama jau nuo seno. Vis dėlto, seniau naudotas šiferis nebuvo toks, koks yra dabar – seniau naudoto šiferio sudėtyje buvo naudojamas asbestas, kuris yra kenksminga medžiaga, ir šiandien to yra atsisakoma. Taigi, ar tokia stogo danga tikrai gali puikiai pasiteisinti, ar vertėtų pasvarstyti apie kitas pasirinkimo galimybes?

Šiferis stogo padengimuiMūsų šalyje taip pat yra populiarios ir kitos stogų dangos, tokios kaip čerpės ar plienas. Čerpinė stogo danga pasiteisina dėl to, kad ji tarnauja iš tiesų ilgą laiką, neretai – net ilgiau nei šimtmetį. Tokia stogo danga yra atspari įvairiam aplinkos poveikiui, ir net tuomet, jei stogą merkia lietus ar spigina kaitri saulė, galima būti užtikrintiems, kad stogas išliks toks, koks buvo. Ilgaamžiškumas yra vienas didžiausių šios dangos privalumų, tad nieko nuostabaus, kad tokia stogo danga yra gana populiari. Vis dėlto, čerpės kainuoja brangiau nei siferis ar plieninė danga, tad rinktis tokią dangą gali sau leisti tikrai ne kiekvienas. Taip pat čerpinę dangą yra gana sudėtinga montuoti, ir tai pareikalauja gana nemažai laiko bei pastangų. Taigi, dažniau nusprendžiama rinktis šiferį arba plieninę stogo dangą.

Rinktis plieninę dangą yra palanku dėl to, kad ji yra pakankamai pigi ir gana lengvai montuojama. Paprastai tam tikra technika, kuri padėtų montuoti stogo dangą, nėra reikalinga. Norėdami tinkamai sumontuoti tokią dangą, pasirūpinkite, kad būtų pasirenkamos tinkamiausios vinys, ir laikykitės instrukcijos nurodymų. Sumontuoti plieninę dangą neretai pavyksta savarankiškai, tačiau tuo atveju, jei stogas yra netaisyklingos formos, tai atlikti gali būti gana sudėtinga. Čia tikrai galės pagelbėti specialistai, kurie dangą galės sumontuoti už jus, ir tam tikrai nereikės ypatingų pastangų. Kiekvienu atveju tikrai yra palanku pagalvoti apie tokios dangos pasirinkimą, nes tokia pasirinkimo galimybė turi iš tiesų nemažai privalumų. Plieninė danga yra patvari ir ilgaamžė, o jos kaina yra iš tiesų labai palanki. Taigi, nieko nuostabaus, kad toks sprendimas yra gana populiarus.

Dar vienas dažnas pasirinkimas – tai šiferio danga. Nors siferis daug kam asocijuojasi su asbestu, tačiau ši pavojinga medžiaga šiandien jau nėra naudojama. Taigi, galima būti tikriems, kad stogo danga nekels pavojaus sveikatai. Svarbu yra tai, kad šiferio danga yra patvari ir ilgaamžė, pasižyminti itin dideliu atsparumu aplinkos poveikiui. Taigi, nieko nuostabaus, kad toks sprendimas yra pasirenkamas tikrai neretais atvejais. Šiferio dangą yra gana paprasta montuoti, tačiau tuo atveju, jei keisite seną stogo dangą iš asbesto, geriau tai palikite specialistams. Čia labai svarbu yra tai, kad viskas būtų atliekama tinkamai, tad pasirūpinkite, kad norėdami padaryti geriau neprisidarytumėte žalos. Šiandien yra vykdomos įvairios programos, kurios finansuoja senų asbesto stogų keitimą naujais šiferio stogais, tad galima pasidomėti tokia galimybe. Labai tikėtina, kad tai padės jums sutaupyti pinigų, o rezultatas bus iš tiesų džiuginantis.

Taigi, rinktis tikrai yra iš ko, ir kiekvienu atveju galima nuspręsti, kokia konkreti pasirinkimo galimybė galėtų būti pačia palankiausia. Iš gausybės įvairios siūlomos produkcijos visada išsirinksite tokią, kuri geriausiai pasiteisintų, o tuomet, jei apsispręsti bus sunku, ar paprasčiausiai kils tam tikrų klausimų, jums visada galės pagelbėti specialistai, kurie jus galės pakonsultuoti.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Tikra tiesa, dabar šiferis gaminamas be asbesto banguoti lakštai žinoma ir namo vaizdas apdengus naująja danga pasikeičia, nors iš pažiūros ta pati banguota danga. Visai neseniai kaimynui keitė senąjį asbestinį šiferį, vyrukai dirba labai greitai, per dieną stogas uždengtas, negalėjau patikėti, kad tai įmanoma

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *